Ludzie wyszli na ulice, by uczcić pamięć tysięcy zmarłych na koronawirusa. Poruszające wideo z dnia żałoby narodowej

Ludzie wyszli na ulice, by uczcić pamięć tysięcy zmarłych na koronawirusa. Poruszające wideo z dnia żałoby narodowej Źródło: youtube.com South China Morning Post

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać. Chiny powoli wychodzą na prostą i starają się, by wszystko wróciło do normalności. Ognisko koronawirusa zostało wyciszone. Dziś setki osób uczciły śmierć zmarłych na COVID-19.

Koronawirus zebrał swoje żniwo. W Chinach sytuacja powoli wraca do stanu wyjścia, podobnie jak w innych krajach Azji południowo-wschodniej. Obywatele obchodzili dziś dzień żałoby narodowej.

Koronawirus zabił tysiące osób

4 kwietnia to w Chinach dzień żałoby narodowej. Setki osób wyszło na ulicę, by uczcić pamięć zmarłych na COVID-19. Przypomnijmy, że w Chinach odnotowano 82 543 przypadki zakażeń oraz 3 330 zgonów. Według statystyk wyzdrowieć miało 76 942 pacjentów. Dziś w Pekinie oraz w Wuhan w specjalny sposób wspominano zmarłych.

W Pekinie przywódcy Komunistycznej Partii Chin wraz z prezydentem Xi Jinpingiem oddali cześć zmarłym. W całym mieście oraz w całym kraju wszyscy zamilkli na 3 minuty. Po tym czasie rozbrzmiały syreny samochodów, pociągów i statków, słychać było też donośnie wycie syren alarmu przeciwlotniczego. Nagranie z tego podniosłego i paraliżującego momentu znajduje się poniżej artykułu. Z kolei w Wuhan światła na wszystkich skrzyżowaniach zmieniły się na czerwone, wstrzymując ruch pojazdów. Kierowcy wyszli z pojazdów, by pochylić głowy w szacunku do zmarłych.

Chiny wracają do normalności, są jednak pewne obostrzenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To właśnie dziś w Chinach obchodzone jest też Qingming Jie - święto zmarłych. Obchodzi się je 4 kwietnia, bowiem cyfra 4 w tamtejszej kulturze jest kojarzona z pechem, chorobami i śmiercią. Za wszelką cenę unika się mieszkań, domów, tablic rejestracyjnych z numerem 4. Ten dzień to też okazja do odwiedzania cmentarzy i porządkowania grobów bliskich - Chińczycy będą musieli jeszcze na to poczekać.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Do 30 kwietnia władze Wuhan zabroniły odwiedzania cmentarzy, z kolei w innych miastach obowiązywała rejestracja. Ci, którzy nie zdążyli tego zrobić, mogą np. za opłatą poprosić pracowników dowolnego cmentarza, by zajął się grobem bliskiej osoby i oddał jej pokłon.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News