koronawirus- kolejne ognisko zakażeń
Jan Bielecki/East News
Monika Majko - 3 Listopada 2020

Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Wielu seniorów w niebezpieczeństwie, bardzo smutne

Koronawirus wciąż atakuje kolejne osoby, sanepid właśnie potwierdził informacje o następnym ogromnym ognisku koronawirusa w Polsce. Zagrożonych jest wielu seniorów, niepokojące informacje obiegły krajowe media.

Koronawirus jest wyjątkowo niebezpieczny dla najstarszych obywateli, z powodu potwierdzenia kolejnego ogniska masowych zakażeń COVID-19 w Polsce wielu z nich znalazło się w niebezpieczeństwie. Niepokojace informacje obiegły krajowe media.

Koronawirus nie odpuszcza, sanepid potwierdził kolejne ogromne ognisko zakażeń COVID-19

We wtorek 3 listopada br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych kilkunastu tysiącach potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Do tej pory w Polsce na COVID-19 zachorowało już ponad 414 tysięcy mieszkańców, a ponad 6 tysięcy chorych zmarło w wyniku zakażenia.

- Mamy 19 364 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2959), śląskiego (2407), wielkopolskiego (2114), małopolskiego (2106), dolnośląskiego (1964), pomorskiego (1317), lubelskiego (1290), łódzkiego (1110), podkarpackiego (929), warmińsko-mazurskiego (565), świętokrzyskiego (551), kujawsko-pomorskiego (551), zachodniopomorskiego (454), opolskiego (445), podlaskiego (316), lubuskiego (286). Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 196 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 414 844/6 102 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał najnowsze dane resort zdrowia.

Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyNajbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyCzytaj dalej

Sanepid potwierdził niedawno nowe ognisko masowych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Badania potwierdziły obecność COVID-19 u 52 pensjonariuszy i 20 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie w województwie wielkopolskim.

Jak podały lokalne media, pierwszy przypadek zakażenia wśród pensjonariuszy DPS w Ślesinie potwierdzono już w ubiegłym tygodniu. W związku z tym dyrekcja ośrodka natychmiast podjęła starania o wykonanie testów wszystkim podopiecznym i członkom personelu.

- W DPS w Ślesinie przebadano 148 osób, z czego 72 okazały się dodatnie: 52 pensjonariuszy i 20 pracowników - przekazała portalowi tvn24.pl Agnieszka Dybała-Kamińska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

W DPS w Ślesinie potwierdzono kolejne ognisko zakażeń koronawirusem

Konińska Gazeta Internetowa podała, że wśród osób zakażonych COVID-19 jest również dyrektorka DPS w Ślesinie. W tej chwili pensjonariuszami ośrodka zajmuje się 20 pracowników, którzy mają pełnić całodobowe dyżury przez kolejnych 10 dni.

- Przygotowaliśmy dla nich pomieszczenie Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie mają miejsce odpoczynku. Ci pracownicy to 10 opiekunek, 4 pielęgniarki i 6 pracowników kuchni oraz zaopatrzenia – przekazała w rozmowie z portalem lm.pl Elżbieta Sroczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził nowy zakaz. Obowiązuje już od dziś, wielu Polaków będzie oburzonych

2. Decyzja zapadła, Andrzej Duda właśnie podpisał dokumenty. Tysiące Polaków na własnej skórze odczuje skutki

3. Rząd bez żadnej zapowiedzi, po cichu przedłużył uciążliwy zakaz. Niestety, końca nie widać

Z kolei infokonin.pl przekazało, że starosta Stanisław Bielik zwrócił się do warsztatów terapii zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy, w których obecnie zawieszone są zajęcia o rozważenie przekierowania pracowników do pomocy w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przyprowadził kundelka do schroniska i zażądał, by go zabrali. Niechciany pies mógł zrobić tylko jedno
  2. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Mężczyzna dał się nabrać i kupił "lampę Aladyna". Wydał gigantyczne pieniądze, nie do uwierzenia
  7. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News