Superroznosiciel w autokarze. Pasażerka zaraziła 24 osoby, najnowsze informacje zwalają z nóg

Superroznosiciel w autokarze. Pasażerka zaraziła 24 osoby, najnowsze informacje zwalają z nóg Źródło: unsplash.com Annie Spratt

Koronawirus w autokarze. Jedna pasażerka zaraziła aż 24 osoby. Najnowsze doniesienia mediów odbierają mowę. Ta podróż zakończyła się fatalnie.

Koronawirus nie daje za wygraną. Od nieco ponad pół roku świat walczy z epidemią, a naukowcy nieprzerwanie pracują nad znalezieniem skutecznego leku. Jednocześnie każdego dnia na całym świecie przybywają dziesiątki tysięcy zarażonych i niestety, zwiększa się też liczba ofiar śmiertelnych. Najwięcej nowych przypadków pojawia się wśród członków rodziny czy w zakładach pracy. Tym razem padło na autokar. Gdy podróżni wsiadali do pojazdu, wśród nich znajdowała się jedna zarażona osoba, o czym nikt nie miał pojęcia. Kiedy wysiadali - zarażonych była już 1/3 pasażerów. 

Koronawirus w autobusie. Pasażerka zaraziła aż 24 osoby

Radio Zet podaje, że superroznosicielka podróżowała autokarem, który 19 stycznia wyruszył z Ningbo we wschodnich Chinach. Było to w początkowej fazie epidemii, w tamtym momencie jeszcze nikt nie nosił maseczek. Podróż trwała dwie godziny. Po dotarciu do celu wszyscy pasażerowie (67 osób) wzięli udział w uroczystościach religijnych na świeżym powietrzu, zjedli obiad i wrócili do domów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU PD GALERIĄ 

Dopiero po kilku dniach okazało się, że aż 24 osoby są zarażone koronawirusem. Dotarcie do osoby, która rozprzestrzeniała wirusa, nie była trudne. Ustalono, że zaraziła ich kobieta, która wsiadając do autokaru nie miała pojęcia, że jest chora. Fakt, że zakaziła aż 24 osoby nie jest jednak jedyną rewelacją. Radio Zet podaje, że ta historia udowadnia, iż koronawirus rozprzestrzenia się nie tylko drogą kropelkową, bowiem COVID-19 nie zdiagnozowano u kobiety, która siedziała tuż obok nosicielki, ale zdiagnozowano go u osób siedzących siedem rzędów dalej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne ognisko koronawirusa w polskim szpitalu. Wszystko przez jednego pacjenta, oddział zamknięto

2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

3. O nagraniu mówią już tysiące internautów. Porażające sceny w miejskim autobusie

Najmniej przypadków z kolei potwierdzono u pasażerów, którzy siedzieli przy oknie. Według ekspertów, jak przytacza Radio Zet, dowodzi to tego, że koronawirus rozprzestrzenia się w słabo przestrzeniach wentylowanych. Jednocześnie podkreślono, że do zakażeń najprawdopodobniej by nie doszło, gdyby pasażerowie podróżowali w maskach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelm
  2. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"
  3. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki
  4. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze
  5. Tadeusz Rydzyk pociąga za sznurki i mści się na Jarosławie Kaczyńskim? Zaskakujące kulisy sporu

Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News