Lekarze przebadali osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa. Doszli do strasznych wniosków, zniszczone płuca wcale nie są najgorsze

Lekarze przebadali osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa. Doszli do strasznych wniosków, zniszczone płuca wcale nie są najgorsze Źródło: Unsplash.com Lucas Vasques

Koronawirus może powodować znacznie więcej negatywnych skutków, niż zniszczone płuca. Informacje potwierdzili naukowcy z Chin, USA i Włoch, powstał już pierwszy specjalistyczny oddział do tych przypadków.

Wiadomo już, że koronawirus w niektórych przypadkach może doprowadzić do stałego uszkodzenia płuc. Okazało się, że u pacjentów znaleziono kolejne niepokojące objawy i trwałe uszkodzenia w organizmie. 

Koronawirus może powodować poważne i stałe uszkodzenia naszego organizmu

Niestety informacje o objawach potwierdzono w trzech krajach do tej pory najbardziej dotkniętych przez epidemię SARS-CoV-2, w Chinach, Włoszech i USA. Wśród pacjentów zdarzają się wypadki, w których z powodu choroby COVID-19 dochodzi do groźnych obrzęków mózgu, które skutkują krwawieniem wewnątrzczaszkowym, czy zanikiem komórek mózgowych.

Włosi, zauważając te przypadki, utworzyli specjalny oddział w szpitalu w Lombardii - NeuroCovid, który ma specjalizować się w zakażonych pacjentach, którzy z powodu wirusa doświadczyli chorób neurologicznych. Z kolei w USA, jeden z pacjentów na Florydzie w efekcie uszkodzeń mózgu wywołanych COVID-19, stracił mowę.

Koronawirus może powodować nieodwracalne zmiany w płucach

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Niestety, już od jakiegoś czasu krążą informacje, że COVID-19 może poważnie zniszczyć płuca pacjenta. Okazuje się, że wiele osób będzie musiało przez dłuższy czas "po odchorowaniu" uważać na swoje zdrowie, a niektórzy muszą liczyć się ze stałym ich uszkodzeniem. Potwierdzili to amerykańscy lekarze, którzy zmagają się z kolejnymi chorymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przekazano informacje o śmierci. Katarzyna Dowbor zrobiła co mogła, smutna wiadomość wprost z Polsatu
2. Biedronka wymyśliła świetny sposób, jak się bronić przed koronawirusem. Więcej firm powinno wziąć przykład

- Niestety, po uszkodzeniach tego stopnia, gojenie się płuc może zająć dużo czasu. U około 2-4 proc. pacjentów z COVID-19 uszkodzenie jest nieodwracalne i płuca ulegną później innym chorobom - powiedział Keith Mortman ze szpitala uniwersyteckiego George'a Washingtona.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Niemowlęcia nie udało się uratować
  4. Cała się trzęsła i miała dreszcze. Anna Mucha nie wytrzymała, popłakała się na oczach milionów widzów
  5. Syn wyznał całą prawdę o śmierci rodziców na COVID-19. "Zmarli w odstępie kilku minut"
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News