Kolejne osoby z podejrzeniem koronawirusa w Polsce. Minister potwierdza, mówi się już o kilku setkach

Kolejne osoby z podejrzeniem koronawirusa w Polsce. Minister potwierdza, mówi się już o kilku setkach Źródło: Unsplash/Daan Stevens

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w swoim epicentrum, w chińskiej prowincji Wuhan. Niestety, 2019-nCoV zaczął trafiać do kolejnych krajów. Minister wydał zaskakujące oświadczenie.

Koronawirus jest ostatnio tematem numer jeden. Coraz więcej osób obawia się o swoje życie i zdrowie, zwłaszcza że do mediów już jakiś czas temu dotarły informacje o ofiarach śmiertelnych oraz o coraz to kolejnych potwierdzonych zarażeniach w różnych krajach. Przedstawiciel ministerstwa zdrowia wypowiedział się na temat sytuacji w Polsce.

Koronawirus niepokoi Polaków. Minister mówi już o setkach osób

Komunikat w sprawie koronawirusa wydał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który potwierdził wiele medialnych doniesień. Z posiadanych przez niego informacji, wynika, że 3 lutego hospitalizowano kilkanaście osób, podejrzewa się u nich obecność wirusa 2019-nCoV. Ponadto pół tysiąca pacjentów znalazło się pod specjalną obserwacją służb sanitarnych.

W niedzielę wieczorem do kraju przyleciało 30 Polaków, którzy wcześniej przebywali w chińskiej prowincji Wuhan. Natychmiast przewieziono ich do kompleksu wojskowego, znajdującego się przy wrocławskim szpitalu klinicznym. Zachowano wszelkie środki ostrożności, odizolowano ich i cały czas przebywają stałą pod obserwacją specjalnie przygotowanego personelu.

Polska kontra koronawirus. Wdrożono specjalne środki ostrożności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W związku z zagrożeniem koronawirusem polskie służby zaczęły przeprowadzać specjalne kontrole osób przylatujących z Chin. Turyści oraz wracający Polacy są dokładnie sprawdzani, badani oraz zostają objęci obserwacją służb sanitarnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"
2. Sytuacja najgorsza od 50 lat. Oficjalne ostrzeżenie ministra, Polacy muszą się przygotować

Mimo przeprowadzeniu szeregu badań wciąż na terenie Polski nie ma osoby, co do której można mieć pewność, że jest zarażona koronawirusem. Zbiorowa panika związana z zagrożeniem epidemią sprawiła również, że wiele osób zwyczajnie przeziębionych zaczęło poważniej obawiać się o swoje zdrowie, przez co trafili do szpitali. Na razie żadne z podejrzeń nie zostały potwierdzone po badaniach lekarzy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Wystarczy zamrozić główkę kapusty. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  4. Marcinkiewicz ogłosił ostateczną decyzję. Zaskakujący ruch
  5. Wielka kompromitacja księcia Karola. Królowa Elżbieta II mogła tylko westchnąć z politowaniem

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News