Hitowa produkcja TVP, będąca telenowelą i luźnym przedstawieniem historycznych wydarzeń XIV wieku, ściąga przed szklany ekran miliony widzów. Dziś jednak nikt nie zobaczy ani sekundy dziejów polskich władców. „Korona królów” zniknęła z TVP.

Na wieść o planach stworzenia serialu o nadwiślańskich możnowładcach wielu parsknęło śmiechem. Oskarżeniom o kiczowatość i podrabianie „Gry o tron” nie było końca, a to wszystko jeszcze przed emisją pierwszego odcinka.

Telewizji Polskiej i jej włodarzom niewątpliwie związanymi z „dobrą zmianą” natychmiastowo zarzucono marnowanie pieniędzy z budżetu państwa i rządowych dotacji, które w ostatnich latach wyniosły grubo ponad miliard złotych! Na samym starcie okrzyknięto „Koronę królów” klapą i propagowaniem mocarstwowości poprzez skierowany głównie do młodzieży serial.

Pomimo ataków produkcja utrzymała się na rynku, a jej popularność rośnie. Nakręcony w atmosferze teatru telewizji serial przyciąga widzów, a jego ewentualna plajta jest jeszcze daleka. Dziwi więc fakt wycofania telenoweli z dzisiejszego programu TVP.

„Korona królów” zniknęła nagle z TVP

Premierowe odcinki hitowej audycji nadawane są od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:30. Dziś wszyscy miłośnicy lat 1330-1377 i miłościwie nam panującego wówczas króla Kazimierza Wielkiego będą musieli jednak obejrzeć coś innego.

Spółka kierowana przez Jacka Kurskiego wymyśliła już nawet, co wyemituje w tym czasie. Współczesne „Przyłbice i kaptury” ustąpią miejsca transmisji z Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer, gdzie Kamil Stoch walczył będzie o kolejne punkty na ostatnim etapie sezonu.

Zaniepokojeni zmianą harmonogramu Telewizji Polskiej nie mają się jednak czym martwić. Zastąpienie „Korony królów” sportem jest chwilowe i najprawdopodobniej więcej się nie powtórzy. Jutro o 18:30 zobaczą wyczekiwane dworskie intrygi.

Co więc wydarzy się w 43 odcinku serialu? Król Kazimierz pogłębi swój konflikt z duchowieństwem, a także wyśle list do papieża, by poskarżyć się na biskupa Grota. Ponadto Niemierza wyruszy w niebezpieczną misję, której celem będzie odbicie Pełki z niewoli. Dalszy ciąg średniowiecznej historii zapowiada się naprawdę ciekawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W „Barwach szczęścia” pokochali go wszyscy. Teraz chce popełnić samobójstwo, jest wrakiem
  2. Cały świat zaniemówił! Trump ujawnił, dlaczego zwolnił Tillersona
  3. Iron Majdan: Wypadek na planie, Rozenek poturbowana. Dostała w TWARZ

Oglądasz "Koronę królów"?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

"Korona królów": Śmiechom internautów nie ma końca! [MEMY]

Dzień Teściowej: Najzabawniejsze memy, nie tylko złośliwe

źródło: se.pl

Zobacz również