Najtrudniejszy czas dla ojca Morawieckiego właśnie nadchodzi. Czeka go chemia

Najtrudniejszy czas dla ojca Morawieckiego właśnie nadchodzi. Czeka go chemia

Kornel Morawiecki zmaga się z poważnymi problemami ze zdrowiem. Jak się ostatnio dowiedzieliśmy, polityk choruje na raka trzustki przez co znalazł się w szpitalu. Wygląda na to, że czeka go bardzo trudny czas. 

Kornel Morawiecki w ostatnim czasie musiał przerwać karierę polityczną z powodu bardzo poważnych problemów zdrowotnych. W mediach pojawiła się informacja, że powodem jego złej kondycji jest nowotwór. Okazało się, że polityk przeszedł już operację, a niebawem rozpocznie chemioterapię. O obecnym stanie zdrowia jednego z najstarszych polskich parlamentarzystów doniósł jeden z jego najbliższych znajomych. W rozmowie z "Super Expressem" jeden z lekarzy, którzy kilka dni temu przeprowadzali operację mężczyzny dodał, że ta udała się, a pacjent czuje się dobrze. - Operacja trwała trzy godziny, przebiegła pomyślnie, pacjent jest w dobrej formie - powiedział Marek Durlik, lekarz ze szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie hospitalizowany był Morawiecki senior.

Kornel Morawiecki przejdzie chemioterapię. Stan mężczyzny jest poważny

Kilkanaście dni temu Kornel Morawiecki trafił do szpitala we Wrocławiu z powodu silnego bólu brzucha. Tam podjęto decyzję, że polityk zostanie przetransportowany do szpitala MSWiA w stolicy, gdzie będzie mógł liczyć na bliskie wsparcie rodziny i przyjaciół. - Niestety czeka mnie chemia. Raz na dwa tygodnie będę cały dzień spędzał w szpitalu. Cieszę się, że operacja się udała. Lekarze wycięli mi fragment trzustki, cięli dwunastnicę, to była bardzo poważna operacja. Lekarze znaleźli na kilku węzłach chłonnych przerzuty komórek rakowych - mówi Kornel Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem". Warto zwrócić uwagę na pozytywne informacje, które także przekazał ojciec premiera. - Mam nadzieję, że wygram do końca z rakiem. I wrócę do polityki, do Sejmu. Jestem już trochę silniejszy, ale czeka mnie jeszcze walka. Jeśli was coś boli, to się badajcie. Ja zamiast iść szybko do lekarza brałem tabletki przeciwbólowe. Dużo nie brakowało, a skończyło by się tragicznie - wyznał polityk w rozmowie, przestrzegając przed chorobami. Wiemy już, że doświadczony parlamentarzysta wrócił już do domu, ale nie wiadomo, kiedy uda mu się po raz kolejny pojawić w Sejmie. Wydaje się, że na jego powrót do pracy przyjdzie nam jeszcze poczekać.
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Kornel Morawiecki w polityce

Kornel Morawiecki w polskim Sejmie zasiada dopiero od 2015 roku, jednak już wcześniej był znany ze swojej działalności politycznej. W czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej działał on w opozycji, walcząc z panującym wówczas ustrojem. Za swoje ówczesne działania został w 1988 roku nagrodzony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Do Sejmu obecnej kadencji dostał się z list Kukiz'15, jednak po kilku miesiącach zrezygnował z członkostwa w tej partii. Na decyzję wpłynęła afera z Małgorzatą Zwiercan, która oddała za niego głos podczas głosowania w Sejmie. Od tego czasu jest członkiem koła poselskiego Wolni i Solidarni.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Już niedługo kupimy niedrogi i skuteczny lek na raka? Naukowcy są bliscy przełomu
  2. Światowy Dzień Walki z Rakiem. Te gwiazdy pokonała choroba
  3. Światowy Dzień Walki z Rakiem. Politycy mówią o swojej chorobie
  4. Okrzyknięto ją "nową Korą". Kim jest Karolina Gibik?
  5. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Super-Express Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News