To wiadomość z ostatniej chwili! Jak informuje japoński rząd, reżim Kim Dzong Una wystrzelił nieoczekiwanie pocisk w stronę Japonii. 

Wczesnym rankiem we wtorek (czasu lokalnego) doszło do bezprecedensowego wydarzenia. Korea północna wystrzeliła w stronę Japonii pocisk. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego – wszak reżim Kim Dzong Una często posuwa się do takich kroków – gdyby nie to, że rakieta z łatwością doleciała do Japonii.

Japoński rząd wydał ostrzeżenie dla mieszkańców północnej części kraju – podała agencja Reutera.

Pocisk przeleciał nad północnym terytorium Japonii, a potem – jak informują japońskie media – rozpadł się na trzy części i wpadł do oceanu.

Co może być zaskakujące, japońskie wojsko nie próbowało zestrzelić rakiety. Poinformowano również, że pocisk został wystrzelony z poligonu w okolicy północnokoreańskiej stolicy.

– Dołożymy wszelkich starań, żeby skutecznie chronić życie ludzi – powiedział premier Abe dziennikarzom, przed nadzwyczajnym spotkaniem przedstawicieli rządu.

Północnokoreański pocisk balistyczny jest bezprecedensowym, poważnym zagrożeniem – powiedział rzecznik japońskiego rządu. Dodał również, że władze podejmą najmocniejsze kroki w proteście wobec Korei Płn.

...

Zobacz również

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła