Choć jeszcze niedawno mogliśmy mówić o prawdziwym kryzysie koreańskim, a dni Kim Dzong Una wydawały się policzone, Korea Północna wciąż zbroi się na potęgę. Dyktator tego kraju właśnie ogłosił, że obecnie jest niepokonany, gdyż udało się opracować jego specom nową superbroń.

Jak przechwala się Kim Dzong Un, od teraz żadne państwo nie jest w stanie zagrozić Korei Północnej z powietrza. Powodem tego jest fakt, że wojskom Pjongjangu udało się zbudować system ochrony przeciwlotniczej. Przywódca komunistycznego kraju miał być zadowolony podczas testów prezentujących potęgę broni.

Nie wiadomo zbyt wiele o działaniu najnowszej „zabawki” Pjongjangu. Pewne jest tylko, że za jej produkcję odpowiada Akademia Obrony Narodowej, która zajmuje się produkcją sprzętu wojskowego dla żołnierzy Korei Północnej. Znana jest też opinia dyktatora, który miał być całkowicie usatysfakcjonowany z działania systemu. Jak stwierdził, teraz trzeba rozlokować ją po całym kraju. Już ruszyła masowa produkcja broni.

Ta broń powinna być wszędzie – na przykład w lasach, by całkowicie zmylić wrogów i zniszczyć ich marzenie o dominacji w powietrzu – oświadczył Kim.

Zobacz również

Już w 2016 roku media podawały, że Korea Północna jest na prostej drodze do samodzielnego stworzenia systemu obrony przeciwlotniczej. Finalny etap prac miał nadzorować sam Kim Dzong Un, który znalazł wiele błędów. Za te uchybienia naukowcy zapłacili własnym życiem.