Korea Północna zagroziła Stanom Zjednoczonym inwazją i użyciem broni atomowej, jeśli te nie odstąpią od ćwiczeń wojskowych, które przeprowadzają razem z Koreą Południową. Ćwiczenia te, zwane Ulchi Freedom Guardian, zaczęły się 16. sierpnia i potrwają 12 dni. 

Według rzecznika Komisji Obrony Narodowej Korei Północnej, totalitarna Korea przeciw broni jądrowej USA nie wystawi już ludzi z karabinami, a własne bomby atomowe. Ponadto rzecznik stwierdził, że państwo Kim Dzong Una wyposażone jest w najnowsze środki ofensywne i defensywne nieznane jeszcze całemu światu.

Media północnokoreańskie informują obywateli, o tym, że ich kraj gotowy jest do otwartej walki z wrogiem. Zgodnie z ich relacją, „Korea Północna jest gotowa do ataku nawet na Waszyngton”. Warunkiem bezpieczeństwa Stanów jest ich odstąpienie od ćwiczeń wojskowych w trybie natychmiastowym. Reżim Kima zagroził atakiem także swojemu południowemu sąsiadowi.

Jednak całkowicie niewzruszone na wszelkie akty prowokacji i groźby są Stany Zjednoczone. Według wojskowych USA, grożenie atakami przez Koreę Północną to tylko próba zwrócenia na siebie uwagi społeczności międzynarodowej.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

pt

ŹRÓDŁOrt.com

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.