Oszukali wszystkich! Doprowadzą do globalnej wojny

Oszukali wszystkich! Doprowadzą do globalnej wojny

Ujawniono zaskakujące zdjęcia satelitarne, z których wynika, że doszło do międzynarodowego oszustwa. Ten skandal może doprowadzić do ogromnych turbulencji na całym świecie, a nawet do globalnego konfliktu.

12 czerwca doszło do przełomowego w historii najnowszej spotkania między Donaldem Trumpem a Kim Dzong Unem. Podczas szczytu podjęto decyzję o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Korea Północna zadeklarowała natychmiastowe zaprzestanie prac nad pociskami atomowymi. Tymczasem najnowsze zdjęcia satelitarne świadczą o czymś zupełnie innym. Korea Północna rozwija Ośrodek Badań Jądrowych w Jongbjon pomimo umowy z USA. To może doprowadzić do zerwania wątłego porozumienia, a nawet do poważnego konfliktu.

Korea Północna rozbudowuje Ośrodek Badań Jądrowych

Zdjęcia satelitarne opublikowała grupa 38 North, która od lat monitoruje działalność Korei Północnej. Wynika z nich, że Ośrodek Badań Jądrowych jest modernizowany i rozbudowywany. Zdjęcia zostały wykonane 21 czerwca, czyli już po spotkaniu między Trumpem a Kimem w Singapurze. Z raportu 38 North wynika, że rozwijana jest infrastruktura służąca do produkcji wzbogaconego plutonu. Na zdjęciach widać rozbudowany system chłodzenia reaktora, w którym produkowany jest pluton. Powstają także nowe zabudowania. Stanął już budynek przeznaczony na biuro dla inżynierów i dwa inne, których przeznaczenie nie jest znane. Ponadto w okolicach Ośrodka Badań Jądrowych znajduje się kanał, który dotychczas pozostawał suchy. Teraz znów został wypełniony wodą.

Kim Dzong Un łamie obietnicę?

Raport grupy 38 North jest wprawdzie uspokajający. Eksperci sugerują, że "kontynuacja prac w ośrodku Jongbjon nie powinna być widziana w jakimkolwiek związku z obietnicą Korei Północnej dotyczącej denuklearyzacji". Równocześnie jednak Jeffrey Lewis, profesor z Middlebury Institute of International Studies ma na ten temat odmienną opinię. Uważa on, że prace w Ośrodku świadczą o tym, że Korea Północna łamie obietnicę złożoną w Singapurze przez swojego przywódcę. - Trwa rozwój infrastruktury w Jongbjon. To podkreśla powody, dla których potrzeba rzeczywistej umowy, a nie tylko oświadczenia o górnolotnych celach - podkreślił Lewis. Korea Północna fot. twitter.com/38NorthNK
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kim Dzong Un się poddaje. Historyczny koniec wojny
  2. Ile zarabia Andrzej Duda? Prawdziwe zarobki prezydenta
  3. Wypadek wojsk USA! 13 żołnierzy w szpitalu
Następny artykuł