W największych miastach Korei Południowej, w tym w stolicy Kraju – Seulu, wciąż odbywają się masowe demonstracje, których uczestnicy żądają ustąpienia skompromitowanej prezydent Park Geun Hie. Podczas największej demonstracji miał miejsce również niezwykły pokaz zorganizowany przez protestujących.

Od kilku tygodni, w największych miastach Korei Południowej odbywają się masowe protesty przeciwko skompromitowanej prezydent kraju, Park Geun Hie. Przywódczyni południowych Koreańczyków jest zamieszana w skandal korupcyjny oraz skandal wizerunkowy, po tym gdy się okazało, że jedna z jej bliskich znajomych miała dostęp do najbardziej poufnych dokumentów.

W związku z obydwoma skandalami koreańska policja aresztowała już kilka osób, w tym wspomnianą znajomą prezydent oraz jej doradcę.

Skandale, w które zamieszana jest prezydent Park Geun Hie wywołały ogromne protesty w całym kraju. Według wszystkich sondaży ponad 3/4 Koreańczyków oczekuje natychmiastowej dymisji, jednak skompromitowana prezydent nie zamierza tego robić.

W największych miastach Korei odbywają się masowe demonstracje, w których uczestniczy setki tysięcy oburzonych Koreańczyków. W stolicy kraju, Seulu odbywają się naturalnie największe z nich. Według organizatorów w ostatniej demonstracji w Seulu, wzięło udział nawet milion osób.

Podczas właśnie najbardziej liczniejszego protestu, manifestanci zorganizowali niezwykły pokaz. Blisko milion osób wyposażonych w telefony komórkowe zsynchronizowało się perfekcyjnie i wykonało meksykańską falę. Wygląda to naprawdę niesamowicie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Zobacz również


bh

Zobacz również