Kora zmarła przez błąd w sztuce lekarskiej i złą diagnozę. Szokujące doniesienia mediów

Kora zmarła przez błąd w sztuce lekarskiej i złą diagnozę. Szokujące doniesienia mediów

Kora Jackowska zmarła 28 lipca 2018 roku, jednak jej śmierć w dalszym ciągu łamie serca wszystkich Polaków. Spekulacje na temat choroby i ostatnich dni piosenkarki nie mają końca. Tym razem media doniosły o tragicznym w skutkach błędzie... lekarzy!

Od kilku dni regularnie media wspominają o Korze - ujawniają sekrety gwiazdy, przypominają dawne, zapomniane wypowiedzi i wywiady z artystką. Nie brakuje też osób, które starają się zrzucić winę za śmierć Kory na kogoś, na przykład na lekarzy. Jak się okazuje, pewien błąd faktycznie mógł zaistnieć. Kora sama w jednej z rozmów przyznała, że... za późno ją zdiagnozowana.

Kora nie żyje. Czy to był błąd w sztuce lekarskiej?

Wokalistka zespołu Maanam w jednej z wypowiedzi dla dziennikarzy opowiedziała o tym, jak została zdiagnozowana. Pierwsze objawy, które pojawiły się już w latach 90-tych były bagatelizowane przez lekarzy, którzy ostatecznie przepisywali gwieździe antybiotyki na ból żołądka. Dopiero w 2013 roku wykonano badania na komórki nowotworowe, które potwierdziły u Kory raka jajników. Można przypuszczać, że gdyby nowotwór został wykryty wcześniej, byłaby szansa na dłuższe życie i pełen powrót do zdrowia artystki.

Kora - rodzina, dzieci, mąż. Jak wyglądało życie prywatne piosenkarki?

Wokalistka zespołu Maanam wzięła ślub dwa razy. Pierwszego męża, Marka Jackowskiego, poznała już w czasach licealnych. Tuż po maturze rozpoczęła karierę muzyczną, a ukochanego, z którym koncertowała, poślubiła w wieku zaledwie 20 lat. Ich duet początkowo nosił nazwę M-a-M, którą dopiero w latach 70. zmieniono na Maanam. Małżeństwo to skończyło się rozwodem po 13 latach. Wtedy to Kora wyszła za Kamila Sipowicza, konkretnie pobrali się w 2013 roku (w tym samym czasie, gdy zdiagnozowano u niej raka) i była z nim aż do śmierci. Kora była matką dwójki dzieci - Mateusza, który pochodził z pierwszego małżeństwa oraz Szymona, który był synem Sipowicza, co jednak przez długi czas było ukrywane przez artystkę.

PRZECZYTAJ: Polska w żałobie! Nie żyje legenda walki o niepodległość

PRZECZYTAJ: Michał Szpak nie odpuszcza! Producenci programu TVP są na niego wściekli

PRZECZYTAJ: Oglądaliśmy go w Dzień Dobry TVN. Nie żyje

PRZECZYTAJ: Hodowca pozbył się 5-miesięcznego szczeniaka. Powód cię bardzo oburzy

fot. wikipedia.org fot. facebook.com/Kora Kora Kora w "Must be the music". Fot. YouTube/
Plotek.pl Kora Jackowska fot. youtube.pl/Must Be The Music Polsat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News