Biedroń przypomniał zapomniane słowa Kory. Teraz nabrały całkiem nowego znaczenia

Biedroń przypomniał zapomniane słowa Kory. Teraz nabrały całkiem nowego znaczenia Źródło: YouTube - Uwaga! TVN

Kora wypowiedziała wiele ważnych zdań, zarówno w swoich utworach, jak i w wywiadach. Okazuje się, że po latach część z nich może nabrać nowego znaczenia. Postanowił przypomnieć o tym Robert Biedroń, jeden z najważniejszych polityków lewicy, szef nowego ugrupowania Wiosna.

Kora przez lata związana była z zespołem Maanam. Jego muzyka cieszy się ogromną popularnością od bardzo wielu lat. Działalność grupy została zawieszona kilka lat temu, a od paru miesięcy wiemy, że nigdy nie zostanie wznowiona w starym składzie w związku ze śmiercią popularnej wokalistki.

Kobieta cieszyła się przez niemal całe swoje życie wielką popularnością. Skutkowało to różnymi rozmowami oraz wywiadami, jakie pojawiały się w mediach. Do dziś niektóre osoby przypominają dawne słowa wypowiedziane przez Korę. Okazuje się, że wraz z upływem czasu część z nich nabiera wyjątkowego znaczenia, o czym postanowił przypomnieć jeden z najważniejszych polityków działających w naszym kraju.

Słowa, które wypowiedziała Kora, nabrały nowego znaczenia

Wiele lat temu Kora postanowiła podzielić się z fanami opinią na temat związków homoseksualnych. Wówczas temat ten był kontrowersyjny, jednak nie był tematem, który doprowadzałby społeczeństwo do podziałów, tak jak wygląda to teraz. Już w tamtym momencie znana piosenkarka miała swoje zdanie na ten temat.

Na Twitterze zamieścił je profil "Socjaliści LGBT", który zajmuje się promowaniem lewicowych poglądów. Już po krótkim czasie wpis zauważył Robert Biedroń. Znany polityk postanowił podać dalej (czyli retweetować) słowa Kory, która opowiedziała się dawniej za wprowadzeniem praw adopcyjnych dla par homoseksualnych.

- Nikt mi nie udowodni, że dwóch kochających się gejów nie dałoby mi miłości, której tak mi (w domu dziecka) brakowało. I akceptacji. I poczucia, że jestem wartościowym człowiekiem, na którym komuś zależy - mówiła przed laty wokalistka związana z zespołem Maanam.

Kora mówiła o parach homoseksualnych

Z wypowiedzi artystki jasno wynika, że chciałby ona, aby pary homoseksualne miały możliwość adoptowania dzieci. Kobieta przypomniała, że sama przed laty cierpiała w domu dziecka z powodu narastającego uczucia samotności, a adopcja przez parę homoseksualną mogłaby odmienić jej życie oraz pozwolić na chociaż chwilę szczęścia w dzieciństwie.

Obecnie trwa zagorzała walka polityczna właśnie na ten temat. Kora nie stroniła od kontrowersyjnych wypowiedzi, a jej opinia w tym temacie, nawet po śmierci artystki, może być ważnym głosem w debacie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wpis postanowił również udostępnić Robert Biedroń, który jest wielkim zwolennikiem zwiększenia praw dla par homoseksualnych. Jest to jedno z najważniejszych założeń jego nowej partii, dlatego można spodziewać się, że w najbliższej przyszłości znany polityk partii Wiosna dalej promować będzie pomysły polegające na wprowadzeniu udogodnień dla homoseksualistów. Już od wielu lat jest to ważną częścią jego programu wyborczego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zginęła tragicznie razem z mężem. Mogła zrobić międzynarodową karierę
  2. Dramatyczne wyznanie Anny Muchy! Aktorka z córką spędziła 4 godziny na komisariacie!
  3. Gwiazdor ciężko obraził Sławomira! „Ty discopolowcu podrabiany! Chodź!”
  4. Agnieszka Chylińska została paskudnie wykorzystana. Ostro zareagowała
  5. Emerytka padła ofiarą oszustów. "Okazało się, że mam aż sześć kredytów"

źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News