Kora marzyła, żeby to się stało. Dwa miesiące po jej śmierci spełniono jej ostatnią wolę

Kora marzyła, żeby to się stało. Dwa miesiące po jej śmierci spełniono jej ostatnią wolę

Kora Jackowska zmarła 2 miesiące temu, a jej śmierć wstrząsnęła Polakami. Odejście artystki opłakiwaliśmy długimi tygodniami, teraz jednak pojawiła się informacja, która na nowo wzruszyła fanów. Znani polscy muzycy kolejny raz uczczą pamięć o niej, a jej ostatnia wola zostanie spełniona.

Kora Jackowska zmarła 28 lipca 2018 roku, dziś zatem mijają równe 2 miesiące od tej tragicznej chwili. Mimo mijającego czasu fani wciąż publikują na portalach społecznościowych jej dzieła wspominając gwiazdę, jej twórczość oraz oryginalny styl. Właśnie podana została informacja, która ponownie wzruszyła wszystkich fanów piosenkarki - spełniona została jej ostatnia wola, a polscy artyści chcą oficjalnie uczcić jej pamięć.

Jaka była ostatnia wola Kory?

Po śmierci Kory okazało się, że artystka do ostatnich chwil wciąż pracowała nad swoim nowym materiałem. Żywo wierzyła w swój powrót na scenę, marzyła też o tym, by nagrać nową płytę. Fakt donosił, że wokalistka jeszcze przed śmiercią prosiła, by jej dzieła zostały pośmiertnie opublikowane. Teraz od jej śmierci minęły już 2 miesiące, przyszedł więc czas na spełnienie prośby. Już niedługo do sprzedaży ma trafić cały tomik pełen tekstów autorstwa Kory, które napisane zostały z myślą o stworzeniu nowej płyty, a których artystka sama nie zdążyła już nagrać. Jak na razie co prawda nie została podana żadna informacja, która mogłaby zapowiadać nagranie tekstów jako piosenek, nie pojawił się również żaden artysta, który by się na to zdecydował. Jest to jednak niezwykle ważny gest pamięci o zmarłej gwieździe.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kora: polscy artyści składają hołd zmarłej

Śmierć Kory była ogromnym szokiem nie tylko dla fanów, ale również i dla całego świata muzyki. Wielu artystów po jej śmierci zamieszczało na swoich profilach na portalach społecznościowych wpisy wyrażające ich smutek i żal po stracie, teraz jednak przyszedł czas na działanie - do sprzedaży trafił koncertowy album zatytułowany "Maanam i goście!", który ma być hołdem polskich artystów dla Kory.   Płyta jest zapisem koncertu z 2000 roku, kiedy to zespół Maanam w którym Kora była wokalistką, świętował swoje 25-lecie. Wraz z Jackowską na scenie pojawiły się wtedy największe polskie gwiazdy muzyki, m. in. Justyna Steczkowska, Kasia Nosowska z zespołu Hey, Muniek Staszczyk z T. Love czy Artur Rojek. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Prosty test osobowości. Sprawdź czy jesteś psychopatą, sadystą czy narcyzem
  2. Bunt w rządzie PiS! Minister publicznie wystąpił przeciwko Kaczyńskiemu
  3. Gwiazdy TVN w żałobie. Nie żyje ikona, przegrała z chorobą
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News