Kora
.
Bartłomiej Chudy - 27 Kwietnia 2019

Siostra Kory po latach przerwała milczenie. Okrucieństwo, które nie mieści się w głowie

Kora uchodziła za pierwszą damę polskiego rocka. Jeszcze do niedawna mało kto wiedział, jak wiele cierpień zaznała w młodym wieku. Przypominamy fragmenty szczerego wywiadu siostry Kory, Anny Kubczak, dla "Gazety Wyborczej".

Kora przez całe życie mogła liczyć na wsparcie siostry. Obie w dzieciństwie trafiły do domu dziecka. Ten okres wspominają jako istny koszmar i traumę, której nie da się zapomnieć.

Kora przeżywał koszmar za młodych lat. Bolesne wspomnienia siostry

Nieznane jeszcze do niedawna kulisy pobytu Kory w domu dziecka przybliżyła światu jej siostra. Anna Kubczak opowiedziała o wstrząsających praktykach w domu dziecka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

DodaDoda ujawniła tajemnicę legendarnego show TVN. "Wszystko to było ustawione"Czytaj dalej

Panie spędziły za młodu aż pięć lat w domu dziecka. Bliscy nie byli w stanie zapewnić troski małym dziewczynkom. Dzieci trafiły pod pieczę sióstr zakonnych w Jordanowie. Praktyki, jakich zaznały, na trwałe odbiły się w psychice kobiet.

W wywiadzie udzielonym tuż po śmierci Kory, siostra artystki zdobyła się na wielką szczerość. Opowiedziała o szczegółach pobytu w domu dziecka. W sierpniu minionego roku cała Polska dowiedziała się, że Kora była poniżana i bita przez siostry zakonne. Świadkiem zdarzeń była siostra gwiazdy, Anna Kubczak.

Kiedy mała Kora chciała wstawić się za siostrą została np. uderzona w głowę.

- Nawet nie zapłakała. Skoczyłam wtedy jak tygrysica, dlaczego ta zakonnica bije moją siostrę. Tamte doświadczenia odbiły się pewnie na tej ciągłej żądzy miłości Oleńki - mówiła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" siostra Kory.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ewa farnaNajpiękniejsze zdjęcia Ewy Farnej w ciąży. Bardzo wzruszająceCzytaj dalej

Stare demony nie zostały wspomniane nadaremno. Zdaniem Kubczak przemoc psychiczna i fizyczna, jakiej zaznała Kora, przełożyły się na jej późniejsze życie. Kora od początku musiała starać się podwójnie, by zbudować dom oparty na zaufaniu, lojalności i braku przemocy.

- Bardzo dbała potem o swoje domy w Warszawie i na Roztoczu. Wiła tam gniazda - opowiadała Anna Kubczak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To OBRZYDLIWE! Córka ukrytą kamerą nagrała, co opiekunka wyprawia z jej chorą matką. Tego aż nie da się oglądać! Nóż się otwiera w kieszeni!
  2. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  3. Brytyjskie tabloidy właśnie podały, że Meghan Markle urodzi już za kilka godzin!
  4. TVN podał przerażającą informację. Gigantyczny wzrost zachorowań na odrę, mowa o "stanie zagrożenia"
  5. IMGW pilnie ostrzega 10 województw! Jeśli jesteś na liście, lepiej nie wychodź z domu
  6. TVN: Nie żyje Karol Modzelewski. Koszmarny dramat i wielka strata

córka wojciechowskiejCórka Wojciechowskiej coraz bardziej podobna do mamy. Szokujące zdjęciaCzytaj dalej

źródło: Lelum, Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News