Kora w Playboyu. Sesja sprzed 20 lat robi ogromne wrażenie

Kora w Playboyu. Sesja sprzed 20 lat robi ogromne wrażenie Źródło: fot. YouTube

Kora była jedną z najbardziej znanych Polek drugiej połowy XX. wieku. Kobieta zdobyła ogromną popularność poprzez występy z grupą Maanam i stworzenie wielu światowych hitów. Niewiele osób wie jednak, że piosenkarka brała udział w sesji dla Playboya. W pewnym momencie było o niej bardzo głośno.

Kora zmarła w lipcu minionego roku, jednak pamięć o niej pozostaje żywa. Polacy do dziś słuchają wielu jej piosenek, które nadal cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, bowiem wszystkie zostały ciepło przyjęte przez krytyków, a często wymieniane są wśród największych polskich hitów XX wieku. Nie wszyscy fani znają jednak każdy szczegół z życia samej Kory.

Kobieta zdecydowała się pewnego razu na udział w odważnej sesji, co wydarzyło się niemal dwadzieścia lat temu. Mało kto już o tym pamięta, lecz piosenkarka postanowiła pojawić się w Playboyu, jednym z najbardziej popularnych czasopism skierowanych przede wszystkim do mężczyzn. Jej obecność wzbudziła wielkie zainteresowanie, a wydanie pisma z wokalistką Maanamu na okładce jest dziś prawdziwym rarytasem. 

Kora pojawiła się na okładce Playboya

Playboy słynie z tego, że na jego okładkach często pojawiały się kobiety ze świata polskiej popkultury, które zdecydowały się na rozbieraną sesję. Przyciągało to z oczywistych powodów wielu mężczyzn, jednak obecność wielkiej wokalistki, jaką była Kora, miało odmienić nieco formę. 

Wokalistka cieszyła się wielką sławą, dlatego stało się jasne, że prędzej czy później pojawi się ona w znanym czasopiśmie. Tak też się stało, jednak jej przypadek znacznie różnił się od wszystkich wcześniejszych sesji dla magazynu. 

Warto wspomnieć, że w momencie premiery wydania Kora miała już 47 lat. Rzadko zdarzało się wówczas, żeby kobiety z pierwszych stron nie rozbierały się do naga, jednak znana piosenkarka była jednym z wyjątków. Wystąpiła ona ubrana wyjątkowo skąpo, jednak mimo to wciąż wzbudzała ogromne zainteresowanie czytelników. Nic dziwnego, była wówczas jedną z najbardziej znanych Polek.

Kora w wyjątkowej sesji

Ani wcześniej, ani później nie zdarzyło się, by Kora pojawiła się w podobnej kreacji w żadnym z polskich wydawnictw. Sesja zdjęciowa została utrzymana w czarno-białej stylistyce, co miało budzić skojarzenia ze światem teatru i filmu, a także grą światłem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kora wystąpiła w Playboyu w lateksowym gorsecie, który odsłaniał dużą część jej ciała, jednak nie zdecydowała się na całkowite rozebranie się. Mimo to jej sesja jest wciąż ciepło wspominana przez największych fanów, którzy posiadają zdjęcia wykonane przez fotografów.

Niesamowitą sesję Kory dla magazynu Playboy znaleźć można →TUTAJ←.

źródło: Lelum

Następny artykuł