Tak DZISIAJ wygląda grób Kory. Wzruszający widok

Tak DZISIAJ wygląda grób Kory. Wzruszający widok

Kora zmarła blisko pół roku temu, ale pamięć po artystce nie znika. Świadczą o tym niekończące się wizyty na grobie piosenkarki oraz sam grób wokalistki. Efekt pamięci po artystce zachwyca i wzrusza zarazem.

Trudno znaleźć dziś częściej odwiedzanego na cmentarzu artystę niż Kora. Wieloletnia wokalistka Maanam i wyrazista postać na polskiej scenie muzycznej w ubiegłym roku przegrała walkę z rakiem.

Jej grób wciąż zachwyca. Kora upamiętniana przez bliskich i fanów

Olga Jackowska zmarła wśród bliskich, spędzając ostatnie lata swojego życia na Roztoczu. Została jednak pochowana na warszawskich Powązkach z należytym ceremoniałem godnym najważniejszych osób w państwie. Śmierć Kory była dla świata polskiej muzyki szokiem. Walcząca z chorobą, ale żyjąca w zgodzie ze sobą i naturą Kora była artystką mocno zaangażowaną społecznie. Nie bała się zabierać głosu w sprawach politycznych i społecznych, krytykując kolejne rządy. Jej śmierć tym bardziej poruszyła polską opinię publiczną. Korę opłakiwały na początku sierpnia tysiące Polaków. Gwiazda spoczęła w wyjątkowym grobowcu - pełnym zieleni, kwiatów i zniczy. Wczesną jesienią była to namiastka jej domu z Roztocza, gdzie żyła w bezpośredniej bliskości z naturą.

Sześć miesięcy bez wspaniałej artystki

Dziś od jej śmierci mija szósty miesiąc. Tymczasem miejsce spoczynku Olgi Jackowskiej wciąż pozostaje jednym z częściej odwiedzanych grobów. Piękny koloryt dostrzegamy również zimą, a więc porze roku, która nie sprzyja ozdobom i kwitnącej otoczce. Po kilku miesiącach na grobie Kory pojawiła się specjalna skrzynka na listy od fanów. Dziś jest już skrzynka i karmnik dla ptaków, nawiązujący do uwielbianych przez artystkę stworzeń. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Pomysł na postawienie karmnika pojawił się już jesienią. W obliczu krytyki bliscy zdecydowali się zmienić zdanie i postawić przy grobie jedynie skrzynkę na listy. Jak widać, odłożyli w czasie pomysł z karmnikiem. Kora byłaby z tego dumna - w ostatnich latach na każdym kroku podkreślała łączność z naturą. Całość współgra ze sobą znakomicie, nawet zimą. Bliscy gwiazdy, ale i fani z każdą kolejną wizytą na Powązkach podkreślają, że duch Kory pozostaje żywy. Widok jej grobu po prostu wzrusza. screen Pomponik.plZOBACZ TAKŻE:
  1. Chylińska opublikowała zaskakujące nagranie. Fani: „Kora żyje!”
  2. Kora marzyła, żeby to się stało. Dwa miesiące po jej śmierci spełniono jej ostatnią wolę
  3. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  4. Gdzie mieszka Maryla Rodowicz? Gwiazda mieszka jak prawdziwa KRÓLOWA! Zemdlejecie z zachwytu
  5. Kora przeżyła koszmar. Nieznane, tragiczne fakty z życia artystki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News