Kora przed śmiercią zostawiła wzruszająca pamiątkę. Dla wnuczka

Kora przed śmiercią zostawiła wzruszająca pamiątkę. Dla wnuczka Źródło: youtube.com/imPress LAB

Kora pozostawiła po sobie wzruszającą pamiątkę. Mało kto zdaje sobie sprawę, że legendarna wokalista zespołu Maanam na kilka lat przed swoją śmiercią zrobiła coś, czego jej wnuczek nigdy nie zapomni.

Kora swoją śmiercią zasmuciła tysiące miłośników muzyki. Piosenkarka grupy Maanam, która miała na koncie wiele niezapomnianych przebojów, posiadała w swoim repertuarze także jedną piosenkę, którą poświęciła swojemu wnukowi. Mało kto sobie zdawał z tego sprawę, ale ostatni, wielki hit gwiazdy polskiej muzyki mówił o uczuciu, jakim babcia darzyła przychodzące na świat dziecko. Tekst utworu potrafi dogłębnie wzruszyć.

Kora zadedykowała ostatnią piosenkę wnukowi. Wzruszająca prawda wychodzi po latach

Jackowska przez ostatnie lata swojego życia zmagała się z poważną chorobą nowotworową, która doprowadziła do jego śmierci. Wokalistka obawiała się, że nie pozna swojego wnuka, co doprowadziło ją do napisania i zarejestrowania piosenki "Ping Pong". Jedna ze zwrotek utworu traktuje o uczuciach, jakimi darzyła Jackowska rodzące się dziecko.

- Śpię, jest noc a jakieś dziecko
Czarną piłką we mnie rzuca
Czarna piłka ping-pong
Skąd to dziecko nie wiem skąd […] - głosi tekst piosenki

Mimo że wtedy wydawało się, że Kora uleczyła swój nowotwór i czeka ją wiele lat życia, to los okazał się dla niej bardzo okrutny. Na szczęście, wokalistka Maanam poznała swojego wnuka i zdążyła zobaczyć jak chłopiec imieniem Leo, świętuje siódme urodziny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kora chciała być niezwykłą babcią

Wokalistka, która odeszła w zeszłym roku wielokrotnie poruszała temat wnuka w wywiadach. Kiedy Leo był jeszcze małym chłopcem, legenda rocka wyznała, że wróciłaby specjalnie na scenę tylko dla swojego wnuka, by ten poznał babcię z zupełnie innej strony. Niestety, ale to marzenie wokalistki się nie spełniło.

Mimo śmierci Kory, piosenkarka przez wiele lat starała się jak najlepiej wywiązywać się z roli babci. Nieznaną ciekawostką na temat tego etapu życia piosenkarki jest fakt, że ta nie chciała, aby wnuk tytułował ją "babcia". Wokalistka o wiele bardziej wolała, żeby posługiwał się jej scenicznym przezwiskiem.

- Nie mogłam się doczekać, kiedy wyjdzie ze szpitala. Ale nie chcę, żeby Leo nazywał mnie babcią. Nie w dzisiejszych czasach - mówiła kilka lat temu piosenkarka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oniemieliśmy. Nie uwierzycie, BRAT Magdy Gessler to znienawidzony polski polityk
  2. Katarzyna Dowbor i Edyta Górniak spisały testament. "Myślę o śmierci"
  3. Zdrady i romanse. Historia księżnej Diany wywołuje łzy
  4. Ksiądz skazany za pedofilię prowadzi rekolekcje dla dzieci. Absurd na Śląsku
  5. Operacja mózgu i straszne choroby. Wielkie zwycięstwo gwiazdy Polsatu dzięki niespotykanej determinacji
  6. Zespół disco polo w centrum straszliwej tragedii. Doszło do śmiertelnego wypadku

 

źródło: Super Express

Następny artykuł