Kora upokorzona po śmierci przez Prezesa partii! Skandaliczne słowa

Kora upokorzona po śmierci przez Prezesa partii! Skandaliczne słowa Źródło: Fot. YouTube/Must Be The Music Polsat

Kora Jackowska, jedna z największych wokalistek w historii polskiej muzyki odeszła od nas 28 lipca, pozostawiając ogromną lukę na krajowej estradzie. Jej śmierć komentowali przedstawiciele władz państwowych i mniej ważni politycy. Jeden z nich w skandaliczny sposób odniósł się do traumy z dzieciństwa wokalistki. 

Po latach walki z nowotworem jajnika Kora Jackowska zmarła w swoim domu na Roztoczu. To tam wyjechała, by odpocząć i mieć lepsze warunki do leczenia. Artystka zajmowała się ogrodem i relaksowała się patrząc na piękne roztoczańskie widoki. Kora już od wielu lat nie koncertowała i nie nagrywała muzyki. Występowała jedna jako jurorka w hitowym show Polsatu "Must be the music". Przez kilka sezonów zyskała ogromną sympatię fanów, lecz miała wchodzić w konflikty z resztą szanownego jury. Śmierć wokalistki Maanamu stała się również powodem do rozpamiętywania jej życiorysu, który jest, delikatnie mówiąc, bardzo trudny. Do jednej z najważniejszych traum z życia Jackowskiej odniósł się Janusz Korwin-Mikke.

Kora była molestowana przez księdza

W wieku kilku lat krakowska legenda trafiła do domu dziecka, który prowadzony był przez duchownych. Po wielu latach w rozmowie z mediami już w XXI. wieku opowiedziała o straszliwych rzeczach, których tam doświadczyła. Korę molestował ksiądz, a o wszystkim wiedzące zakonnice, nie ważyły się walczyć z chorymi zapędami duchownego. Komentujący żywot Kory Janusz Korwin-Mikke zdobył się na bardzo ryzykowną i kontrowersyjną tezę, która nie spodobała się internautom, komentującym jego wpis. - Lewica biadoli, że "Kora" była w dzieciństwie "molestowana" przez księdza. Pytam: czy to zmieniło Jej życie? Jeśli TAK - to być może zamiast wybitnej piosenkarki wyrosłaby przeciętniaczka - albo (o zgrozo!) pieśniarka katolicka? "Co cię nie zabije, to cię wzmocni!" - napisał JKM. Post został jednoznacznie skrytykowany przez twitterowiczów, którzy nie mogą przyjąć podobnej retoryki w stosunku do wielkiej artystki. Pod postem prezesa partii Wolność posypały się negatywne komentarze dziesiątek zbulwersowanych osób. - Jak pana dzieci lub żona będą molestowane niech pan im wspomni swoje słowa " co Cię nie zabije to Cię wzmocni"; Za daleko,za mocno...; To jest chore co pan pisze, pan jest chory, brzydzę się; To może podaruje pan, któreś ze swoich dzieci takiemu księdzu? Żeby oczywiście nie wyrosło na przeciętniaka; Ma znaczenie. Byłaby równie wybitną ale szczęśliwą artystką. Nie cierpiałaby z powodu traumy. Talent nie wykuwa się w nieszczęściu, on jest. Pan ma podobno wysokie o sobie mniemanie. Hm; Chłopie, idź daj się zgwałcić jakiemuś facetowi to zobaczysz jak to jest. Wrócisz silniejszy; Panie Januszu niech pan da się przerobić jakiejś firmie zajmującej się PR. Wieloletni zaniepokojony wyborca. Albo oddać berło Berkowiczowi czy komuś innemu - czytamy pod postem.

Jak wyglądał pogrzeb Kory?

Pogrzeb Kory odbył się 8 sierpnia na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim? Ceremonia była świecka, a ciało skremowano i umieszczono w urnie. Nekropolia zapełniła się wówczas setkami fanów, przyjaciółki i najbliższą rodziną artystki. Kora Jackowska zmarła w wieku 67 lat.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal na Jasnej Górze! 56-latek obnażył się przed Matką Boską, służby w akcji
  2. Córka Lisa na celowniku mediów. „Podróżuje z tajemniczym mężczyzną”
  3. Andrzej Duda może już pakować walizki. Tak źle jeszcze nie było
Następny artykuł