Pomimo ogromnego cierpienia starała się pracować do końca. Jak podają najbliżsi wokalistki, Kora intensywnie pracowała nad nową płytą. W ostatnich momentach życia zdążyła poprosić męża Kamila Sipowicza, aby wydał jej teksty i nieopublikowane wiersze. To było jedno z jej ostatnich artystycznych życzeń.

Choć wylansowała niezliczoną ilość piosenek, wciąż było jej mało. Była artystką, która pomimo prywatnych przeciwności nie zrezygnowała z muzyki. Kora w 2013 roku dowiedziała się, że ma raka jajnika. Artystka niemal natychmiast poddała się operacji. Dla wielu to byłby wyrok jednak dla niej, choroba była kolejną bitwą. Przegrała ją w minioną sobotę. Miała 67 lat.

Jej najbliżsi przyznają, że miała wiele pomysłów na nowy materiał i wiedziała, że jej fani czekają na kolejną płytę. Pomimo postępującej choroby i związanymi z nią dolegliwościami, intensywnie pracowała nad tekstami. W ostatnich momentach poprosiła męża, Kamila Sipowicza, żeby je kiedyś opublikował.

Kora chciała, by mąż wydał jej teksty

– Kora miała gotowe podkłady muzyczne. Nie wiadomo czy one się kiedyś ukażą, ale niepublikowana twórczość Kory w postaci tekstów na pewno. Najprawdopodobniej Sipowicz wyda na jakąś rocznicę kolejny tomik poezji z tymi tekstami – mówią jej najbliżsi.

Można przypuszczać, że tomik z tekstami Kory spotka się z dużym zainteresowaniem fanów. W dniu śmierci artystki głos w Internecie zabrały najważniejsze osoby w kraju jak Lech Wałęsa czy Andrzej Duda. Tam też hołd oddali jej artyści, którzy wspominali jej koncerty i muzykę. Dla wielu muzyka Manaamu była wydarzeniem na szeroką skalę, całe pokolenia śpiewały „Boskie Buenos” czy „Luciolę”. O śmierci artystki napisały między innymi Beata Kozidrak czy Justyna Steczkowska. Fani masowo przychodzili pod warszawski dom wokalistki, aby zapalić znicze.

Kora wydała 15 płyt studyjnych. Ostatnią z 2011 roku zatytułowaną „Ping Pong” promował utwór „Zabawa w chowanego”. Dla wielu fanów jej śmierć była wielkim zaskoczeniem. Jeszcze niedawno, 8 czerwca – w dniu swoich urodzin – opublikowała zdjęcie w mediach społecznościowych, na którym wyglądała na szczęśliwą. To było jednak jej ostatnie zdjęcie.

Ostatnie zdjęcie Kory udostępnione przez artystkę.
kora
fot. wikipedia.org
kora
fot. wikipedia.org

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jakiś koszmar! Nie żyje kolejna wybitna polska postać

PRZECZYTAJ TAKŻE:Gwiazda Czterech pancernych była krok od śmierci. Przejechała go ciężarówka

PRZECZYTAJ TAKŻE: CHŁOPIEC ZROBIŁ BARDZO WZRUSZAJĄCĄ RZECZ DLA SWOJEGO PSA. BĘDZIESZ PŁAKAĆ

Kiedyś ich piosenki śpiewała cała Polska... a dziś?

12 znanych Polaków, którzy pokonali raka [ZDJĘCIA]

 

 

Zobacz również