Z samego rana media obiegła tragiczna informacja. Jak podają portale informacyjne, w sobotę nad ranem w swojej posiadłości w Bliżowie zmarła Kora – Olga Sipowicz (po 1. mężu Jackowska), legendarna wokalistka zespołu Maanam.

Kora zmarła w wieku zaledwie 67 lat. W 2014 roku podała do publicznej wiadomości, że jest chora na raka. Dziś przegrała walkę. Jak podaje portal Oko.press, zmarła otoczona przez rodzinę i przyjaciół. Przy jej łożu śmierci był z nią jej obecny mąż Kamil Sipowicz, dwóch synów i przyjaciele (wymienia się m.in. prof. Magdalenę Środę).

Kora nie żyje

Legendarna artystka od 1976 do 2008 roku była wokalistką zespołu Maanam. Słynęła z genialnych tekstów, szokującego stylu śpiewania, a także z szokujących kreacji i zachowań. Kora zawsze lubiła wzbudzać silne emocje.

Była bardzo zaangażowana społecznie. Jako wokalistka wpisywała się w nurt muzyki, który towarzyszył zbuntowanej na nieprzyjazne czasy PRL, jednak także w ubiegłym roku zabierała głos w sprawie polityki.

Wykonawczyni takich przebojów jak „Krakowski spleen” czy „Kocham cię kochanie moje” była sygnatariuszką apelu ludzi kultury w sprawie niezależności sądów. Tak komentowała swój podpis w 2017 roku podczas wywiadu w „Gazecie Wyborczej”.

– Podpisuję się pod apelami racjonalnymi, takimi, które są za budowaniem, a nie niszczeniem. To, co się teraz dzieje, jest czymś znacznie groźniejszym niż powrót do PRL-u. To ogromny dyskomfort, od którego uciekam, ale uciec nie mogę, bo jestem zwierzęciem politycznym. Kocham wolność ponad wszystko. Zewsząd słyszę o „dobrej zmianie”. Tylko że jakoś nikt z powodu „dobrej zmiany” nie wraca z emigracji do Polski – mówiła Kora w rozmowie z dziennikiem.

Kora
fot. facebook.com/KORA

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy pokochali go za Eurowizję. Nie żyje młody gwiazdor
  2. Siostra Meghan Markle ujawnia. „Śmierć ojca będzie jej winą”
  3. POLSKA: Seryjny morderca zwierząt aresztowany! Jego wiek SZOKUJE
olga jackowska
fot. Facebook/@KORA
Samobójstwa: Gwiazdy, które próbowały odebrać sobie życie
Wikimedia Commons/Sławek
Playboy

10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]


Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]

Zobacz również