Najpiękniejszy w historii hołd dla Kory. Ręce same składają się do braw
Patryk Korzec - 22 Grudnia 2018

Najpiękniejszy w historii hołd dla Kory. Ręce same składają się do braw

Kora bez wątpienia była jedną z najważniejszych postaci w historii polskiej sceny muzycznej. Kobieta na nowo zdefiniowała pojęcie muzyki rockowej, a jej śmierć była ogromnym ciosem dla całego kraju. Teraz, kilka miesięcy po tym tragicznym wydarzeniu, jej pamięć została uczczona w najpiękniejszy z możliwych sposobów. 

Kora przez swoją przygodę z zespołem Maanam oraz inne rodzaje aktywności artystycznej na stałe wpisała się w historię polskiej muzyki. Była jedną z najbardziej rozpoznawanych i lubianych artystek, której twórczość zmieniła postrzeganie ludzi na pojęcie muzyki rockowej. W ostatnich latach stała się celebrytką i osobowością artystyczną, którą kojarzono przede wszystkim z programem "Must Be the Music. Tylko muzyka" emitowanego przez telewizję Polsat. Dała się tam poznać jako jurorka wyjątkowo surowa, lecz sprawiedliwa i umiejąca dostrzec prawdziwy potencjał uczestników. Wiadomość o jej śmierci była wielkim ciosem zarówno dla branży, jak i milionów fanów. Wszyscy wciąż ją wspominamy i ciężko uwierzyć, że już jej z nami nie ma, lecz żal i ból zmniejszyć może najpiękniejszy hołd oddany artystce, jaki można było sobie wyobrazić.

Kora zostanie uczczona w niezwykły sposób

Hołd ku pamięci zmarłej artystki składały już dziesiątki artystów oraz celebrytów, a pomysły były naprawdę przeróżne. Publikowano posty na portalach społecznościowych, udostępniano jej utwory, malowano obrazy oraz nagrywano o niej piosenki. Tym razem jednak artysta Bruno Althamer postanowił zrobić coś niezwykłego, od czego ręce same składają się do braw. W Warszawie przy ulicy Nowy Świat 18/20 powstać ma niesamowity mural przedstawiający twarz piosenkarki. - Nie załapałem się na szczyty popularności Maanamu. Ale pewien sposób myślenia, ciągła uwaga i wgląd w otaczającą rzeczywistość, zachwyt nad światem to to, co łączy mnie z Korą - mówił w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

To nie będzie zwykły mural

Dalej okazuje się, że to jednak nie będzie zwykły, standardowy mural. Dzieło współgrać będzie z naturą i porami roku, od których właśnie zależeć będzie to, jak Kora będzie wyglądała.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
CandlePolacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 rokuCzytaj dalej
- Poszedłem na miejsce, gdzie powstanie mural, jesienią. Kasztanowce, odkąd zachorowały, wcześnie zrzucają liście. To było jedyne gołe drzewo w okolicy. Rośnie tak blisko ściany, że musiało stać się częścią tej pracy. Dzięki niemu mural będzie reagował na pory roku, zmieniał się wraz z nimi, podlegał temu naturalnemu zegarowi, który bliski był również Korze - tłumaczył. Oficjalne odsłonięcie tego niezwykłego dzieła ma mieć miejsce już w styczniu, jako pierwszą więc ujrzymy piosenkarkę w odsłonie zimowej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal w hitowym show TVN. Widzowie oburzeni, sprawą zajęły się służby
  2. Szokujące doniesienia, niewiarygodny cud. Lewandowscy uzdrowili niepełnosprawne dziecko
  3. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Adriana Kalska w ciąży?! Mikołaj Roznerski wywołał poruszenie wśród fanów
KoraKora i jej prywatne koszmary. Wstrząsające fakty z jej życia ujrzały światło dzienneCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News