Kora na nieznanym wcześniej zdjęciu. Wyciska łzy z oczu

Kora na nieznanym wcześniej zdjęciu. Wyciska łzy z oczu

Kora Jackowska zmarła po długiej chorobie nowotworowej 28 lipca tego roku. Jej śmierć była wielką stratą dla polskiej estrady, a pogrzeb stał się wydarzeniem publicznym, które zgromadziło nie tylko rodzinę i przyjaciół artystki, ale także setki fanów. Teraz w sieci zamieszczono jej wcześniej nieznane zdjęcie.

Kora od drugiej połowy lat 70. aż do swojej śmierci była ikoną polskiej pop kultury, młodzieżowego buntu i rock'n'rolla. Wokalistka przez niemal całą karierę była twarzą Maanamu, który nie mógłby bez niej istnieć. Pochodząca z Krakowa artystka sama pisała i aranżowała swoje teksty, które poruszały miliony Polaków. Na jej śmierć zareagowali przedstawiciele wszystkich środowisk politycznych i artystycznych naszego kraju. Odejście Kory było ciosem dla kultury i show-biznesu. Jak napisał na swoim Twitterze Andrzej Duda, był to "symboliczny koniec jakiejś epoki".

Kora na nieznanym dotąd zdjęciu

Śmierć wokalistki i autorki tekstów oczywiście najbardziej dotknęła jej rodzinę. Syn gwiazdy z trudem powstrzymywał łzy podczas ceremonii pogrzebowej, a mąż wygłosił wzruszające przemówienie. Dwa dni temu, w miesiąc po śmierci Kory, jej synowa opublikowała na Instagramie poruszającą fotografię. Jackowska widnieje na nim ze swoim wnukiem. Zdjęcie pochodzące z prywatnych zbiorów rodziny Kory nie było wcześniej publikowane. - To już miesiąc... tęsknimy - czytamy w opisie fotografii.

Gdzie spoczęła Kora?

Świecka ceremonia pożegnania Kory odbyła się na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Pogrzeb odbył się 8 sierpnia o godzinie 11:00 przy w domu pogrzebowym ul. Powązkowskiej. W pożegnaniu Jackowskiej uczestniczyła najbliższa rodzina, przyjaciele i setki fanów. Ceremonia była transmitowana przez stacje telewizyjne.Najlepsze newsy dnia:

  1. Doda zszokowała swoich fanów. To zdjęcie to NIE photoshop
  2. Chciał zrobić audycję o Miecugowie. Kiedy mu nie pozwolono, podjął desperacki krok
  3. Polska 2018: Dostał ataku padaczki, przechodnie próbowali wypędzić demona
  4. Kierowca vana przez 80 metrów taranował ludzi! 7 osób nie żyje, reszta walczy o życie
  5. Putin poniósł porażkę. Chciał wykorzystać swoich obywateli, ale się mu nie dali
źródło: Instagram.com/kahnazet Następny artykuł