Kora przeżyła koszmar. Nieznane, tragiczne fakty z życia artystki

Kora przeżyła koszmar. Nieznane, tragiczne fakty z życia artystki

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku po długiej walce z chorobą nowotworową. Wokalistka była przez lata jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, która nieodłącznie kojarzyła się fanom z zespołem Maanam. Niewielu słuchaczy wiedziało jednak o rozgoryczeniu, które odczuwała piosenkarka, kiedy odcięto ją niejako od dorobku grupy.

Kora, a właściwie jej wybitny artystyczny talent, w trudny do podważenia sposób przyczynił się do gigantycznego sukcesu zespołu Maanam. Wokalistka tworzyła go między innymi ze swym pierwszym mężem, Markiem Jackowskim, który zmarł w 2013 roku.

Co Kora sądziła o Złotym Maanamie?

Po śmierci muzyka pozostali członkowie grupy zainicjowali powrót na scenę z nową wokalistką. Projekt nazwano Złoty Maanam, co ponoć niezwykle mocno ubodło samą Korę. Nie przebierała więc w słowach, wprost nazywając byłych kolegów z zespołu "hienami cmentarnymi". - Ciekawe, czy gdyby ktoś założył Gold Google, to firma Google nie miałaby nic przeciwko temu? I wszyscy przeszliby nad tym do porządku? - zapytała wokalistka w jednej ze swych publicznych wypowiedzi, a wielu fanów stanowczo stanęło po jej stronie.

Zaskakująca dla opinii publicznej odpowiedź twórcy Złotego Maanamu

Już po śmierci Kory na jej słowa odpowiedział stanowczo Ryszard Olesiński. Muzyk starał się tłumaczyć, że nie rozumiał żalu gwiazdy oraz jej wiernych sympatyków.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Złoty Maanam to nie jest Maanam, nikt nigdy nie zastąpi Kory i Marka Jackowskiego. Odprowadzamy tantiemy autorskie od każdego koncertu - tłumaczył, aby po chwili ujawnić także bardzo smutne dla Kory szczegóły powstania zespołu z nową wokalistką. - Ja Korze już wybaczyłem te przykre słowa, które powiedziała. Ona była wtedy w bardzo trudnej sytuacji, bardzo trudnym okresie. Marek wtedy zrezygnował ze współpracy z nią. Na dodatek odebrał jej prawo do używania nazwy Maanam. To on razem z Milo Kurtisem był współtwórcą tej nazwy. Za dużo się rzeczy wtedy nałożyło, więc jej rekcja była uzasadniona - powiedział Olesiński w wywiadzie dla Fakt24, wyjawiając niezwykle smutne fakty z przeszłości gwiazdy.Najlepsze newsy dnia:

  1. Podstępna choroba dręczy młodą gwiazdę Polsatu. Walczy z nią codziennie
  2. Gwiazda serialu TVP wciąż nie pozbierała się po traumie. Bardzo smutne
  3. Agnieszka Chylińska zaskoczyła szczerym wyznaniem. Chodzi o samobójstwo
  4. Anna Przybylska czuła, że umrze młodo. Intuicja przepowiedziała jej okrutną chorobę
Następny artykuł