Ten widok sprawia, że oczy zachodzą łzami. Tak wygląda mural Kory na wiosnę

Ten widok sprawia, że oczy zachodzą łzami. Tak wygląda mural Kory na wiosnę Źródło: Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Kora odeszła od nas 9 miesięcy temu, 28 lipca. Była tak legendarną artystką, że uhonorowaniem jej zajął się Bruno Althamer. Stworzył on mural, który zmienia się wraz z porami roku. Teraz, gdy rozkwitły drzewa, wygląda niesamowicie i wyciska łzy z oczu.

Kora cechowała się niepowtarzalnym wizerunkiem. Po jej śmierci został on wykorzystany w porozumieniu z rodziną przez Bruna Althamera, który wspólnie z artystkami z agencji muralowej Redsheels stworzył coś pięknego, co zostało symbolem Nowego Światu w Warszawie. Piękny mural zachwyca turystów i fanów, a w dodatku zmienia się wraz z upływającym czasem. Wiemy, jak wygląda teraz.

Najpierw uhonorowano jej pamięć, gdy na ścianie domu, w którym mieszkała pojawił się neon z napisem "Miłość to wieczna tęsknota". Krótko po zawieszeniu neonu pod budynkiem przewijały się tłumy spacerowiczów chcących powspominać zmarłą artystkę.

Kora na budynku otoczonym drzewami

Teraz niektórzy mogą pokontemplować i podziwiać twarz Kory na jednej z ulic Warszawy. Mural usytuowany jest przy Nowym Świecie 18/20, na tyłach pałacu Branickich. Drzewo przysłaniające wizerunek gwiazdy ma w tym swoją specjalną rolę. Patrząc na dzieło pod dobrym kątem, łatwo można się zorientować, że gałęzie kasztanowca mają symbolizować włosy Kory. Teraz, gdy nadeszła wiosna i wszystko rozkwita, można ujrzeć artystkę w liściastej fryzurze.

- Część gałęzi została namalowana, ale większość stanowią konary rosnącego w pobliżu kasztanowca. Chodzi o to by zimą, wizerunek piosenkarki zdobiła korona z gałęzi, wiosną z kwiatów, a latem i jesienią z różnobarwnych liści - tłumaczył twórca muralu.

Trzeba przyznać, że w aktualnym wydaniu cała praca połączona ściśle z naturą zapiera dech w piersiach. Każdy, kto przystaje tam podczas spaceru łatwo się wzrusza na widok Kory w towarzystwie liści i kwiatów na wysokości głowy. Pewne jest, że jesienią będzie wyglądać jeszcze bardziej spektakularnie - różnokolorowe barwy uświetnią dzieło przed tegoroczną zimą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Tym bardziej się cieszę, że Kora będzie na nas spoglądała z tego muralu i rzeczywiście warto będzie co roku odwiedzać ten mural na wiosnę, albo w innej porze roku, kiedy "fryzura" będzie bardziej bujna niż teraz - tak po oficjalnym odsłonięciu muralu wypowiadał się dyrektor Biura Kultury urzędu miasta Tomasz Thun-Janowski.

Fanom zmarłej wokalistki Maanamu pozostaje teraz wybrać się na Nowy Świat, by na własne oczy zobaczyć, jak wygląda dzieło Althamera i wyobrazić sobie, jak cudownie będzie wyglądać w feerii barw na jesień. W końcu Kora była kolorowym ptakiem polskiej sceny muzycznej - i tak właśnie będzie prezentować się już niedługo.

Fot. instagram.com/jastrzabpost.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewa Wachowicz WKURZYŁA miliony Polek! Tych słów NIKT jej nie wybaczy
  2. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  3. Kolejne podwyżki dla emerytów. Poznaliśmy konkretne kwoty
  4. Wielka feta w dniu urodzin Rydzyka? Jest decyzja wojewody, trwa wielki spór
  5. Isabel Marcinkiewicz wcieliła swoje groźby w kierunku byłego męża w życie. "To nie żarty! Machina ruszyła"
  6. Media: księżna Kate i książę William są w separacji. To będzie najgłośniejszy rozwód w rodzinie królewskiej?

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News