Mąż Kory dopiero teraz zdecydował się ujawnić porażające kulisy jej walki z rakiem. Gdyby nie to, żyłaby o wiele krócej, metoda nie spodoba się wielu

Mąż Kory dopiero teraz zdecydował się ujawnić porażające kulisy jej walki z rakiem. Gdyby nie to, żyłaby o wiele krócej, metoda nie spodoba się wielu Źródło: youtube.com/ Szymon Malej

Kora zmagała się w ostatnich latach życia z wyniszczającym jej ciało nowotworem. Możliwe, że nie przeżyłaby tak długo, gdyby nie kontrowersyjne leczenie. Partner gwiazdy, Kamil Sipowicz, opowiedział o niekonwencjonalnej metodzie walki z rakiem na antenie Radia Zet.

Kora zmarła pod koniec lipca ubiegłego roku. Jej śmierć była dla świata polskiej kultury szokiem. Dowodem pamięci po piosenkarce są niezliczone znicze, kwiaty i listy zostawiane w specjalnej skrzyneczce przy nagrobku. Na grób gwiazdy na warszawskich Powązkach regularnie przybywają fani z całej Polski. 

Kora wspomagała się marihuaną. Mąż zmarłej gwiazdy: "Bez niej żyłaby krócej"

Mąż artystki, Kamil Sipowicz, wiele razy wspominał o koszmarnych cierpieniach Kory. Kto wie, czy piosenkarka nie zmarłaby wcześniej, gdyby nie niekonwencjonalna metoda leczenia nowotworu. W rozmowie w Radiu Zet Sipowicz po raz pierwszy od śmierci żony przyznał otwarcie, że Kora posiłkowała się w walce z chorobą... marihuaną.

W rozmowie z Dominikiem Figurskim w Radiu Zet zaznaczył jednak, że nie traktowali marihuany jako środka typowo leczniczego. Wspomnijmy jednak, że od niedawna marihuana lecznicza jest w Polsce legalna.

- Moja żona, która była bardzo ciężko chora na nowotwór, używała marihuany. Gdyby nie to, żyłaby dużo krócej. Gdzieś tu ginie ten pierwiastek ludzki, człowiek i jego cierpienie. Ludziom chorym na nowotwory marihuana pomaga. Ludziom starszym, ludziom schorowanym, poprawia nastrój - powiedział w rozmowie na antenie Radia Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wspomniana przez Kamila Sipowicza metoda lecznicza budzi w naszym kraju spore kontrowersje. Zdaje się mieć porównywalne grono zwolenników, co przeciwników.

- Gdyby moja żona nie używałaby marihuany żyłaby krócej. Marihuana pomaga, ale nie leczy. Ludzie myślą, ze wyleczy z glejaka. To się zdarza, ale rzadko. Ludzie za bardzo oczekują farmakologicznych skutków - przyznał, broniąc racji zwolenników marihuany, zwłaszcza tej stosowanej w leczeniu.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  2. Kaczyńska z synem przyłapani u stryja. Jej wiosenna stylizacja zwala z nóg
  3. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  4. Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył
  5. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  6. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News