Chora na raka minister o zmarłej gwieździe. "Kora Jackowska nie przegrała"

Chora na raka minister o zmarłej gwieździe. "Kora Jackowska nie przegrała"

Kora Jackowska pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Choć od pierwszej wiadomości o jej śmierci minęło kilka dni, wciąż słyszymy nowe głosy, które próbują wytłumaczyć odejście artystki i uczcić jej pamięć. Tym razem wypowiedziała się polska minister, która podobnie jak Kora, choruje na raka.

Była minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska choruje na raka, podobnie jak zmarli przed kilkoma dniami Kora Jackowska i Tomasz Stańko. Zrozpaczona przyznaje, że większość osób patrzy na nią bez nadziei - jakby w każdej chwili mogła odejść, podobnie jak znane gwiazdy. - Kora umarła na raka. Tomasz Stańko też. Za mało znamy tych, którzy zachorowali na raka i żyją - opowiadała Omilanowska. To jednak nie jedyny problem, który była minister ma z chorobą i ludźmi, którzy o niej mówią. Śmierć Kory złamała ludziom serca, jednak większość z nich mówiła o "przegranej z rakiem", co byłą minister doprowadza do szału.

Kora Jackowska przegrała walkę z rakiem? "Przecież od diagnozy przeżyła 5 lat"

Minister Małgorzata Omilanowska jest oburzona tym, że ludzie mówią o przegranej z rakiem. Po większości chorób po prostu się umiera, ale w przypadku raka głównie się "przegrywa". Według wielu osób jest to bardzo przykre stwierdzenie, która sprawia wiele bólu zarówno bliskim, jak i innym, którzy zmagają się z nowotworem. - Oczywiście, że każde życie kończy się śmiercią. Ale to nie tak, że przegrywa się walkę z nowotworem, że się w ogóle jakąś walkę przegrywa. Przecież Kora od diagnozy przeżyła pięć lat. Kiedy czytałam te nekrologi o porażce, o tym, że przegrała walkę z rakiem, to pomyślałam, że ona nic nie przegrała. Nic. To może być porażka medycyny, lekarza porażka. Śmierć nie jest porażką, a końcem życia. Zamykają się drzwi, coś się kończy - opowiadała Małgorzata Omilanowska.

PRZECZYTAJ: Małgorzata Kożuchowska przeżywa najgorsze dni swojego życia. Koszmar powrócił

PRZECZYTAJ: Zenek Martyniuk ostro zaszalał! "Nie patrzy na koszty"

PRZECZYTAJ: Licz na gwieździe TVN. Zasłużył na takie traktowanie?

Małgorzata Olimanowska fot. wikimedia fot. wikipedia.org fot. facebook.com/Kora
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News