W sobotę z samego rana media obiegła szokująca wiadomość. Kora Jackowska, legendarna wokalistka Maanamu, zmarła mając 67 lat. Nim jednak odeszła, zdecydowała się wziąć udział w nagraniu do filmu, dzięki czemu w pewnym sensie stanie się nieśmiertelna. Jej głos wszyscy możemy usłyszeć jeszcze raz.

W kwietniu 2016 roku Olga Sipowicz, znana szerzej jako Kora lub Kora Jackowska (ze względu na nazwisko pierwszego męża) odebrała Złotego Fryderyka. Akademia Fonograficzna przyznała jej go za całokształt twórczości. Z całą pewnością zasłużenie.

Od tego czasu legendarna wokalistka zespołu Maanam prawie nie pokazywała się publicznie. Statuetkę odebrała osobiście, jednak od tego momentu wyprowadziła się na roztocze i bardzo rzadko z mężem zdarzało jej się wychodzić na jakieś oficjalne imprezy.

Mówiło się wprawdzie o jej pragnieniu powrotu na scenę, to marzenie jednak się nie spełniło. Mimo to wokalistka pozostała aktywna zawodowo niemal do śmierci. W ostatnich miesiącach wzięła udział w nagraniach polskiego dubbingu do filmu „Iniemamocni 2”.

Korę usłyszymy w filmie „Iniemamocni 2”

Chociaż ciałem artystka odeszła już od nas, pozostanie nieśmiertelna w swojej twórczości. Udział w dubbingu filmu sprawił, że tym bardziej pozostanie w naszej pamięci jeszcze dłużej.

Kora Jackowska użyczyła swojego głosu postaci Edny Mode, wyjątkowo niskiej, nieco szalonej, ale też genialnej projektantki mody. To właśnie Edna Mode projektuje stroje głównych postaci filmowych – superbohaterów.

Wybór Kory przez twórców dubbingu nie był niczym zaskakującym. Artystka podkładała głos tej samej postaci w pierwszej części filmu, która swoją premierę miała w 2004 roku. Teraz jednak, po 14 latach i ciężkich przejściach chorobowych nie było oczywiste, że w filmie „Iniemamocni 2” znów będziemy mogli Korę usłyszeć. Wokalistka się jednak zdecydowała i dzięki temu dziś zachwycać może ponownie najmłodszych widzów, którzy już oglądają film w kinach w całej Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczoraj Kora, dzisiaj on. Nie żyje kolejna ikona polskiej muzyki
  2. Kora przeżyła piekło. Przez 50 lat nie potrafiła o tym mówić
  3. Głaszcząc lub wołając tego psa, możesz komuś zrobić krzywdę
Ostatnie zdjęcie Kory na Facebooku. fot. facebook.com/Kora
Kora i Kamil Sipowicz
Kora z mężem, Kamilem Sipowiczem. Fot. Wikimedia Commons
Iniemamocni 2
Edna Mode, postać, której głosu użyczyła Kora. fot. youtube.com

Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]


Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]