Jeszcze usłyszycie Korę. Przed śmiercią wystąpiła w filmie
Jan Odyniec - 30 Lipca 2018

Jeszcze usłyszycie Korę. Przed śmiercią wystąpiła w filmie

W sobotę z samego rana media obiegła szokująca wiadomość. Kora Jackowska, legendarna wokalistka Maanamu, zmarła mając 67 lat. Nim jednak odeszła, zdecydowała się wziąć udział w nagraniu do filmu, dzięki czemu w pewnym sensie stanie się nieśmiertelna. Jej głos wszyscy możemy usłyszeć jeszcze raz.

W kwietniu 2016 roku Olga Sipowicz, znana szerzej jako Kora lub Kora Jackowska (ze względu na nazwisko pierwszego męża) odebrała Złotego Fryderyka. Akademia Fonograficzna przyznała jej go za całokształt twórczości. Z całą pewnością zasłużenie. Od tego czasu legendarna wokalistka zespołu Maanam prawie nie pokazywała się publicznie. Statuetkę odebrała osobiście, jednak od tego momentu wyprowadziła się na roztocze i bardzo rzadko z mężem zdarzało jej się wychodzić na jakieś oficjalne imprezy. Mówiło się wprawdzie o jej pragnieniu powrotu na scenę, to marzenie jednak się nie spełniło. Mimo to wokalistka pozostała aktywna zawodowo niemal do śmierci. W ostatnich miesiącach wzięła udział w nagraniach polskiego dubbingu do filmu "Iniemamocni 2".

Korę usłyszymy w filmie "Iniemamocni 2"

Chociaż ciałem artystka odeszła już od nas, pozostanie nieśmiertelna w swojej twórczości. Udział w dubbingu filmu sprawił, że tym bardziej pozostanie w naszej pamięci jeszcze dłużej. Kora Jackowska użyczyła swojego głosu postaci Edny Mode, wyjątkowo niskiej, nieco szalonej, ale też genialnej projektantki mody. To właśnie Edna Mode projektuje stroje głównych postaci filmowych - superbohaterów. Wybór Kory przez twórców dubbingu nie był niczym zaskakującym. Artystka podkładała głos tej samej postaci w pierwszej części filmu, która swoją premierę miała w 2004 roku. Teraz jednak, po 14 latach i ciężkich przejściach chorobowych nie było oczywiste, że w filmie "Iniemamocni 2" znów będziemy mogli Korę usłyszeć. Wokalistka się jednak zdecydowała i dzięki temu dziś zachwycać może ponownie najmłodszych widzów, którzy już oglądają film w kinach w całej Polsce.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wczoraj Kora, dzisiaj on. Nie żyje kolejna ikona polskiej muzyki
  2. Kora przeżyła piekło. Przez 50 lat nie potrafiła o tym mówić
  3. Głaszcząc lub wołając tego psa, możesz komuś zrobić krzywdę
Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Ostatnie zdjęcie Kory na Facebooku. fot. facebook.com/KoraKora i Kamil Sipowicz Kora z mężem, Kamilem Sipowiczem. Fot. Wikimedia CommonsIniemamocni 2 Edna Mode, postać, której głosu użyczyła Kora. fot. youtube.com
januszko2Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
tomaszkomendaNie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News