"Kora byłaby zachwycona!" Jej mąż podjął przełomową decyzję

"Kora byłaby zachwycona!" Jej mąż podjął przełomową decyzję Źródło: fot.youtube.com/

Kora byłaby w szoku. Muzyka zmarłej latem 2018 roku wieloletniej liderki zespołu Maanam znów będzie rozbrzmiewać w trakcie koncertów. Wszystko dzięki przełomowej decyzji męża artystki, która podzieliła fanów ikony polskiego rocka.

Kora Jackowska, która w historii polskiej muzyki zapisała się dzięki wieloletnim występom w zespole Maanam, była postacią, której śmierć pogrążyła w żałobie miliony Polaków. Pomimo tego, że wokalistka nie zdążyła się przed śmiercią pożegnać z kolegami z legendarnej kapeli, to w jej imieniu zrobił to Kamil Sipowicz, którzy zażegnał wieloletni spór między jego ukochaną a członkami zespołu. Jak się okazuje, symboliczne "podanie sobie ręki" było tylko preludium planów Sipowicza i byłych muzyków Maanamu, którzy chcą ruszyć w trasę koncertową z muzyką Kory Jackowskiej. Sipowicz, do którego należy dziedzictwo artystyczne zmarłej żony, dał artystom zielone światło.

Kora byłaby zachwycona. Niesamowita decyzja męża wokalistki

Mimo że Jackowska, jak też zespół Maanam, od lat byli skłóceni i nie zdążyli dogadać się przed śmiercią wokalistki w sprawie użycia stworzonych przez nich muzyki, to Kamil Sipowicz po śmierci swojej ukochanej, postanowił uporządkować wszystkie te sprawy. Frontmani zespołu, czyli Kora i Marek Jackowski już nie żyją. Reszta składu nadal chciałaby występować i grać przeboje sprzed lat. Teraz ma im w tym pomóc sam Sipowicz, który pozwolił na użycie muzyki swojej byłej żony. - To przecież oni nagrali wspaniale płyty Maanamu: między innymi Nocny Patrol i Różę. W tym roku mija 25 lat od wydania tego albumu. Razem z firmą Warner przygotowujemy specjalne wydanie Róży: winyl, cd i piękna chusta zaprojektowana przez artystkę Alicję Bielawską. Chcemy to świętować wspólnie ze wszystkim muzykami, którzy brali udział w nagraniu tej wspaniałej płyty. Planujemy koncerty z muzyką zespołu Maanam wykonywaną przez najlepszych polskich (może nie tylko polskich) artystów i chcielibyśmy, aby także byli muzycy Maanamu wzięli w tych koncertach udział - napisał mąż wokalistki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy odbędą się koncerty grupy?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy muzyka Kory i zespołu Maanam na nowo zabrzmi i oczaruje polską publiczność. Na razie, znamy tylko szczegóły dotyczące nazwy projektu, które Sipowicz ujawnił w swoich social mediach. - Muzycy nie będą używać nazwy Złoty Maanam, a ja jako osoba, która na prośbę Kory i Marka Jackowskiego zarejestrowała dwadzieścia lat temu nazwę Maanam w Urzędzie Patentowym, udzielę im zgody na używanie bardziej adekwatnej nazwy Ex - Maanam. Nazwa Ex - Maanam opisuje dokładnie ich status - napisał wdowiec. Fani zespołu już nie mogą się doczekać pierwszych koncertów popularnej grupy. Z pewnością nie zabraknie tłumów pod sceną. Wiele z sympatyków ikony wyznaje, że z pewnością gwiazda byłaby zachwycona taką decyzją.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Magda Gessler rozbiła bank! Czeka nas coś lepszego niż „Kuchenne Rewolucje”
  2. Ile waży Agnieszka Chylińska? Gwiazda to cień dawnej siebie
  3. Google News jest pomocą dla mediów. I nie powinien nic płacić
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Rozwód to tylko kwestia czasu. Szokujące doniesienia o Meghan Markle i Harrym
Następny artykuł