Siostra Kory ujawniła jej ostatnie słowa przed śmiercią. Ciężko powstrzymać łzy

Siostra Kory ujawniła jej ostatnie słowa przed śmiercią. Ciężko powstrzymać łzy Źródło: Magazyn VIVA! YouTube.com

Kora to jedna z tych artystek, których nie da się nikim zastąpić. Jej unikatowy głos i dotykające do głębi teksty piosenek sprawiły, że zapisała się historii polskiej muzyki złotymi literami. Dziś przypada druga rocznica jej śmierci. Relacja jej siostry zdradza, co takiego legendarna wokalistka powiedziała tuż przed śmiercią. Nie da się powstrzymać łez.

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku. Od wielu lat walczyła z rakiem, jednak choroba okazała się silniejsza. Trudno pogodzić się z odejściem tak niewiarygodnie zdolnej osoby, a pustka, jaką po sobie zostawiła wydaje się niemożliwa do wypełnienia. Wokalistka umarła w otoczeniu najbliższych. Siostra zdecydowała się zdradzić jak wyglądały ich ostatnie chwile. 

Kora była wielką inspiracją

Kora i jej utwory są ponadczasowe i każdy znajdzie tam fragment idealnie opisujący do jego aktualnych potrzeb. Była wielką inspiracją i fakt, że nigdy nie decydowała się na półśrodki sprawił, że każdy musiał liczyć się z jej zdaniem. Udzieliła wielu wywiadów i przez lata była aktywna w mediach cierpliwie, aczkolwiek szczerze, odpowiadając na pytania zadawane przez dziennikarzy.

Jej prawdziwą miłością był dom w Bliżowie, gdzie uciekała kiedy tylko mogła. Bliskość natury dawała jej ukojenie i pozwalała wyciszyć się w szalonym pędzie współczesnego świata. Swego czasu zaprosiła nawet redakcję Vivy z kamerą do swojego azylu i z dumą prezentując swoje włości bez ogródek opowiedziała o nowotworze i życiu z tą trudną chorobą. Wywiad do tej pory obejrzeć można na YouTubie, lecz to słowa jej siostry wydają się obecnie niezwykle znaczące. Kobieta zdradziła co powiedziała Kora tuż przed śmiercią. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzina była obecna na Roztoczu, gdy Kora odchodziła

Na pytanie dziennikarzy Faktu czy kobieta pamięta noc, gdy umierała jej siostra ta bez wahania przyznała, że ta noc do innych była niepodobna i dało się czuć, iż dzieje się coś niezwykłego. Kora zmarła nad ranem, a siostra towarzyszyła jej w ostatnim tygodniu życia. Zdecydowała się opowiedzieć o tych chwilach.

- Byłam przy niej, gdy odchodziła. Ona była już nieprzytomna, ale był taki moment, była noc, trzymałam ją za rękę i ona nagle podniosła głowę, popatrzyła na mnie i powiedziała bardzo wyraźnie: „ Oni tu są, Tadziu” - powiedziała w wywiadzie dla Faktu. Wytłumaczyła, kim był wspominany przez siostrę mężczyzna.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Szumowski postawił sprawę jasno. Wielu Polaków nie może uwierzyć

2. Oficjalnie wiadomo, jak będą wyglądać lekcje we wrześniu. Rodzice przecierają oczy ze zdumienia 

3. Gdyby nie choroba, wciąż byłaby z nami. Siostra Kory ujawnia jej ostatnie słowa

Siostra udzieliła szczerego wywiadu

- Tadzio to był nasz brat, który rok wcześniej zmarł. Widziała tych naszych zmarłych z rodziny, a to było na dwa dni przed jej śmiercią. Zastanawiałam się, jak mam to rozumieć? - pytała retorycznie kobieta. Słowa wypowiedziane przez ikonę polskiego rocka zasiały w jej umyśle ziarno, które do dziś odbija się echem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia
  2. Wielka tragedia młodego gwiazdora. Jego 22-miesięczna córeczka nie żyje, przegrała z rakiem
  3. Mężczyzna porwał i skrzywdził 5-latkę. Reakcja sąsiadów przeszła wszelkie oczekiwania, wstrząsające nagranie
  4. Ciężko uwierzyć, nagle stary grób Kory został przeniesiony. Widok wzrusza do łez
  5. Po latach Grzegorz Markowski przerywał milczenie. Ujawnił prawdę o żonie, nikt nie miał pojęcia
  6. Zmiana ma być dotkliwa. Nikt nie uniknie nowego obowiązku
  7. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł
  8. Karol Strasburger wyjawił wszystko. Jego o 35 lat młodsza wybranka ma z nim jak w niebie
  9. Wydało się, Edyta Górniak wysyłała SMSy do Viki Gabor. Znamy ich treść

Źródło: Fakt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News