Rok po śmierci Kory jej siostra ujawnia prywatne listy, które napisała artystka. Jest ich aż 9

Rok po śmierci Kory jej siostra ujawnia prywatne listy, które napisała artystka. Jest ich aż 9 Źródło: Screen/TVN/Uwaga!

Kora odeszła ponad rok temu. Dla wielu fanów muzyki dzień jej śmierci był wydarzeniem niezwykle smutnym. Jej siostra ujawniła niedawno 9 listów artystki. Takie pamiątki są dla wielbicieli Maanamu jak relikwie.

Kora dla wielu osób zawsze będzie najwspanialszą wokalistką w historii. Jej głos, charyzma i osobowość sprawiły, że na zawsze wpisała się w kanon polskiej kultury. Artystka odeszła ponad rok temu, a jej siostra właśnie ujawniła ich prywatną korespondencję. 

Kora zostawiła po sobie listy 

Kora odeszła z tego świata 28 lipca 2018 roku. Fani do tej pory opłakują stratę ukochanej idolki. Za sprawą siostry wokalistki, Anny Kubczak, światło dziennie ujrzały właśnie prywatne listy Kory. Teraz każda pamiątka po liderce Maanamu traktowana jest jak relikwia.

Anna Kubczak i partner Kory, Kamil Sipowicz, są głównymi spadkobiercami po wokalistce. Treść tych tajemniczych listów z pewnością zainteresuje każdego fana muzyki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Treść korespondencji pomiędzy siostrami 

Anna Kubczak, która z ogromnym wzruszeniem wspomina swoją słynną siostrę, zaprezentowała treść ich wspólnej korespondencji. Zachowało się u niej aż 9 listów od wokalistki Maanamu, które pochodzą z lat 80. Panie pisały do siebie długie, często niezwykle intymne wiadomości.

Co pewnie zainteresuje fanatyków muzyki rockowej, siostra Kory posiada spisany własnoręcznie przez autorkę tekst kultowej piosenki "Kocham Cię kochanie moje" i to w dwóch wersjach (zmienionym i pierwotnym). Za taki rarytas wielbiciele Maanamu z pewnością byliby gotowi zapłacić każde pieniądze. 

Część wiadomości dotyczy spraw prywatnych albo jest refleksją Kory na temat otaczającej ją trudnej, PRL-owskiej rzeczywistości, w której to jej artystyczna ekspresja ograniczana była przez bezlitosną cenzurę. Korespondencja zawiera również szkice różnych tekstów albo niewykorzystane nigdy piosenki, które być może miały w którymś momencie trafić do repertuaru zespołu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wrócił pijany do domu i powiedział żonie kilka słów. Rano stały się niesamowite rzeczy
2.NBP może mocno zamieszać w portfelach milionów Polaków, wszystko przez inflację

 Przypomnijmy, że Kora umarła po długoletnim zmaganiu z nowotworem jajnika w towarzystwie przyjaciół w swoim ukochanym domu na Roztoczu. Otaczali ją bliscy, ale też ukochane zwierzęta. Dziś grób wokalistki oddaje jej osobowość - jest wyjątkowo pogodny i kolorowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Darmowa jazda ekscytującym Peugeot 308 dla każdego. Zapisz się już dzisiaj, zanim skończy się czas
  2. Polska aktorka sfingowała własną śmierć i uciekła z kraju. Po latach ujawniono szokujące fakty
  3. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzała do środka
  4. Kobieta przeczytała w internecie, że można gotować jajka w mikrofalówce. Zrobiła to i może być kaleką do końca życia
  5. Syn umiera po wypadku. Wtedy ojciec odkrywa, kim naprawdę jest lekarz i aż mu odbiera mowę
  6. Po 40 godzinnym porodzie urodziło się dziecko. Lekarka zajrzała pomiędzy nogi mamy i zastygła w bezruchu

Źródło: Wprost

 

 

Następny artykuł