Niebywałe, jak dziś wygląda grób Kory. Zmienił się nie do poznania, już nie ma kwiatów ani jej zdjęcia

Niebywałe, jak dziś wygląda grób Kory. Zmienił się nie do poznania, już nie ma kwiatów ani jej zdjęcia Źródło: TRICOLORS/East News

Kora zmarła dwa lata temu w wieku 67 lat po długiej walce z nowotworem. W sieci pojawiło się zdjęcie jej nagrobka. Niewiarygodne, jak wygląda teraz. Napis na płycie jest nieprawdopodobnie wzruszający. Kobieta odeszła w swoim mieszkaniu w otoczeniu najbliższych osób.

Kora Jackowska odeszła 28 lipca 2018 roku. Kobieta bardzo długo zmagał się z rakiem, niestety nie udało jej się wygrać tej trudnej walki. Choroba była wyniszczająca, co sprawiło, że gwiazda przeszła naprawdę wiele wiele chwil. Mimo to do samego końca starała się czerpać jak najwięcej z życia. 

Kora odeszła dwa lata temu, dziś jej grób wygląda zupełnie inaczej

Jak wyznał mąż artystki w dniu jej pogrzebu, Kora nie bała się śmierci. Prosiła go również o to, by nie płakał na jej pogrzebie. Jej grób znajduje się na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach w pobliżu Alei Zasłużonych.

- Długo zastanawialiśmy się nad tym, jak powinno wyglądać to miejsce. Pomogła nam w tym rzeźbiarka Monika Osiecka. To ona zaprojektowała wygląd pomnika - poinformowali w mediach społecznościowych najbliżsi zmarłej gwiazdy. Nowy grób to inicjatywa Kamila Sipowicza, który zdradził, co było powodem jego decyzji o zmianach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Pomysł na zmianę grobu był mój. Poprzedni wygląd był tymczasowy. Instalacja była zbyt wrażliwa na pogodę. Tam był metal, to już rdzewiało, psuło się. Niewygodne było też do sprzątania, a także niebezpieczne, bo ludzie tam chodzili, a to się mogło zapaść. Zdecydowałem się na zmiany również ze względów bezpieczeństwa - wyznał mąż Kory. 

Na pomniku można zauważyć teraz podpis Kory, a także jej datę urodzenia, która przechodzi w znak nieskończoności. Nowa płyta ma być sposobem na uczczenie ponadczasowej twórczości wokalistki, a także jej niesamowitej wrażliwości. W Warszawie pojawiają się już pomysły, w jaki sposób upamiętnić artystkę w przestrzeni publicznej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Sąd Najwyższy wydał oświadczenie ws. wyborów

2. Pilna decyzja GIF. Wycofano aż 11 partii leków

Kamil Sipowicz wyznał, że za każdym razem, gdy przychodzi na grób swojej ukochanej, ktoś jest w tym miejscu. Mężczyzna opowiadał, że nawet gdy cały cmentarz był pusty, przy grobie Kory zawsze ktoś się znalazł. Po śmierci swojej żony powiedział piękne słowa o tym, że jego żona przez całe życie była wierna religii słońca, wiatru oraz kwiatów. Z pewnością dokładnie tak zostanie zapamiętana. Wierna swoim wartościom, pełna energii i uśmiechu do ostatnich chwil.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bohaterski czyn reprezentanta Polski. Rzucił się w ogień, by ratować człowieka
  2. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  3. Nie żyje ciężarna gwiazda, była w 8. miesiącu. Cieszyła się, że zostanie mamą
  4. Trzymajcie się za portfele, już postanowione. Nowa opłata dla 13 mln gospodarstw domowych, znamy kwotę
  5. Dramat po weselu w Polsce. 19 osób w ciężkim stanie
  6. Mowa ciała i gesty mówią więcej niż słowa. Ekspert ujawnił, co naprawdę czuła Agata Duda podczas wystąpienia, aż ciężko uwierzyć

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News