Niesamowite! Kora przewidziała Nobla dla Tokarczuk dwa lata temu

Niesamowite! Kora przewidziała Nobla dla Tokarczuk dwa lata temu Źródło: Screen/Youtube/biuroliterackie

Kora już dwa lata temu wiedziała, że Olga Tokarczuk dostanie Nobla. Podczas swojego ostatniego publicznego występu wokalistka wygłosiła prorocze słowa. Chociaż pisarka wtedy kompletnie nie wierzyła wokalistce, to od kilku dni jest posiadaczką tej prestiżowej nagrody.

Kora podczas swojego ostatniego publicznego wystąpienia przewidziała Nobla dla Tokarczuk. Chociaż wtedy polska pisarka w to nie wierzyła, dwa lata później otrzymała tę prestiżową nagrodę. Prorocze słowa zmarła wokalistka wypowiedziała podczas festiwalu Stacja Literatura.

Kora ceniła twórczość Olgi Tokarczuk

Podczas ostatniego publicznego wystąpienia Kora promowała swój tomik poezji "Stoję, czuję się świetnie". Jej wystąpienie trwało godzinę i w pewnym momencie zwróciła się bezpośrednio do Olgi Tokarczuk. Artystka ceniła twórczość polskiej pisarki, a do tego przeczuwała, że wkrótce jej praca zostanie doceniona prestiżową nagrodą. 

- Olga, tobie się należy Nobel. My wszyscy o tym wiemy. Cały ten dobry, jasny, fajny kraj. Z dobrą energią, ludzi dobrych, o dobrym sercu, ludzi, którzy zdają sobie sprawę z tego, jakie życie jest krótkie - powiedziała Kora podczas festiwalu Stacja Literatura. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pisarka nie sądziła wtedy, że kiedyś otrzyma Nobla

Pisarka była wdzięczna wokalistce za te słowa, jednak w tamtym momencie nie dowierzała, że kiedykolwiek może otrzymać literackiego Nobla. Zaledwie dwa lata później prorocza wypowiedź Kory stała się faktem. Nagroda została przyznana pisarce za rok 2018. Z powodu kontrowersji i afery związanej z mężem jednej z członkiń kapituły przyznającej literackiego Nobla przeniesiono ogłoszenie wyników na rok 2019. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

Olga Tokarczuk po śmierci Kory zamieściła wpis na Facebooku, w którym napisała, że bez wokalistki jest pusto i głucho. Wokalistka zmarła 28 lipca 2018 roku w wieku 67 lat. Kora przez pięć lat zmagała się z nowotworem i ostatecznie przegrała walkę z tą trudną chorobą. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Nagle na ich ślubie pojawiło się wielkie bezdomne stworzenie. Życie pary młodej już nigdy nie będzie takie samo
  4. Za granicą gotują jajka na śniadanie w zupełnie inny sposób. Banalny trik zajmuje kilka minut i przenosi podniebienia do nieba
  5. Po wielu latach przerwy w końcu się udało. Małgorzata Kożuchowska przekazała radosną nowinę

źródło: Gazeta

Następny artykuł