Wygląd grobu Kory po 1 listopada przyprawia o zawrót głowy! Zdumiewające

Wygląd grobu Kory po 1 listopada przyprawia o zawrót głowy! Zdumiewające

Kora odeszła w lipcu tego roku. Po ciężkiej chorobie piosenkarkę pożegnała niemal cała Polska. 1 listopada, gdy wspominaliśmy naszych bliskich, fani nie zapomnieli także o ukochanej wokalistce. Rewolucyjna sylwetka, nieprawdopodobny repertuar i trafność w opisie rzeczywistości sprawiły, że nikt obok jej grobu nie mógł przejść obojętnie.

Kora miała rzeszę wiernych fanów. Jej płyty rozchodziły się natychmiast po premierze, a na koncerty masowo przychodzili entuzjaści jej muzyki. Będąc z jury show telewizji Polsat, wypromowała dziesiątki polskich gwiazd. Czuła, emocjonalna, rebeliancka - mówili o niej widzowie. Ci sami, przyszli 1 listopada na jej grób.

O grobie piosenkarki fani nie mogli zapomnieć 1 listopada. Kora i jej twórczość zmieniły życie wielu Polaków

Dziesiątki kwiatów, setki zniczy - tak wyglądał grób piosenkarki 1 listopada. Wzruszeni entuzjaści jej twórczości nie mogli tego dnia przejść obojętnie wobec swojej ulubionej wokalistki. Zmarła, jednak jej muzyka nie pozwoli o niej zapomnieć. Wzruszeni modlili się, nucili jej muzykę, wymieniali się spojrzeniami. Ci wszyscy chcieli być obecni tego dnia tam, gdzie spoczęła. Kolorowy ptak, artystka niepokorna i przede wszystkim emocjonalna bomba - jej odejście zmieniło epokę w muzyce, która bez Kory już nigdy nie będzie taka sama.

Kora - sylwetka

Pochodziła z bardzo ubogiego domu. Jako dziecko padła ofiarą molestowania księdza katolickiego. Trafiła do domu dziecka, gdy jej matka zachorowała na gruźlicę. Tam miały się nią opiekować siostry zakonne. Jako nastolatka związała się ze środowiskiem hippisowskim. Tuż po maturze poznała Marka Jackowskiego, z którym wzięła ślub. Okazjonalnie brała udział w występach grupy, na czele której stał jej mąż. Później jednak rozpoczęła własną, spektakularną karierę!DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Pod koniec lat 70-tych grupa Maanam zaczęła występować na polskich scenach. Natychmiast zdobyli nieprawdopodobną popularność. 11 studyjnych albumów, gdzie większość tekstów piosenek należały do Kory. Jackowska miała nieprawdopodobny wpływ na rozwój muzyki w Polsce. Grała w teatrze, pisała wiersze i eseje. Była artystką wielu talentów. Związek z Jackowskim niestety się rozpadł. Wkrótce jednak poznała Kamila Sipowicza, który spędził z nią resztę życia. Mężczyzna wspierał ją także wtedy, gdy zachorowała na raka. Do dziś Sipowicz nie może się pogodzić z jej stratą. Kora jastrzabpost.plZOBACZ TAKŻE:
  1. Jest naprawdę źle. Anna Dymna w złym stanie
  2. Szok! Anna Lewandowska będzie gwiazdą Polsatu
  3. Gdzie pochowana jest Anna Przybylska? Wyjaśniamy, jak trafić na jej grób
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Znaki zodiaku i ich weekendowe zwyczaje. Cała prawda
Następny artykuł