Jak donosi serwis niezależna.pl, przeznaczone do likwidacji kopalnie Kompanii Węglowej chce przejąć Krzysztof Domarecki, czyli bliski kolega ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny.

To od ministra Domarecki otrzymał w grudniu odznaczenie „Bene Merito” (Dobre Zasługi). Teraz, biznesmen, który jest właścicielem spółki chemicznej Selena, złożył ofertę na zakup zakładów Brzeszcze, Sośnica-Makoszowy i Bobrek-Centrum.

Biznesmen przyznaje, że o jego planach rząd PO-PSL wiedział już pół roku temu.

– Sygnały do rządu dotyczące naszego podejścia do górnictwa wysyłaliśmy w czerwcu i we wrześniu – przyznaje w rozmowie z RMF, Domarecki. W swoich pismach miał prezentować koncepcje i możliwe rozwiązania. Z samą Kompanią miał kontaktować się w listopadzie.

Schetyna i Domarecki mieli znać się od wielu lat.

– Za dotychczasowe aktywne zaangażowanie w procesie umiędzynarodowienia polskiej gospodarki i promocji jej wizerunku na rynkach zagranicznych minister Grzegorz Schetyna wręczył przewodniczącemu rady nadzorczej Grupy Selena FM S.A. Krzysztofowi Domareckiemu odznakę honorową „Bene Merito” – czytamy na stronie resortu dyplomacji.

źródło: niezależna.pl

foto: PAP/Paweł Supernak

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.