Kopalnie chce przejąć bliski kolega Schetyny
Wiadomości Pikio - 15 Stycznia 2015

Kopalnie chce przejąć bliski kolega Schetyny

Jak donosi serwis niezależna.pl, przeznaczone do likwidacji kopalnie Kompanii Węglowej chce przejąć Krzysztof Domarecki, czyli bliski kolega ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny.

To od ministra Domarecki otrzymał w grudniu odznaczenie "Bene Merito" (Dobre Zasługi). Teraz, biznesmen, który jest właścicielem spółki chemicznej Selena, złożył ofertę na zakup zakładów Brzeszcze, Sośnica-Makoszowy i Bobrek-Centrum. Biznesmen przyznaje, że o jego planach rząd PO-PSL wiedział już pół roku temu. - Sygnały do rządu dotyczące naszego podejścia do górnictwa wysyłaliśmy w czerwcu i we wrześniu - przyznaje w rozmowie z RMF, Domarecki. W swoich pismach miał prezentować koncepcje i możliwe rozwiązania. Z samą Kompanią miał kontaktować się w listopadzie. Schetyna i Domarecki mieli znać się od wielu lat. - Za dotychczasowe aktywne zaangażowanie w procesie umiędzynarodowienia polskiej gospodarki i promocji jej wizerunku na rynkach zagranicznych minister Grzegorz Schetyna wręczył przewodniczącemu rady nadzorczej Grupy Selena FM S.A. Krzysztofowi Domareckiemu odznakę honorową "Bene Merito" - czytamy na stronie resortu dyplomacji.

źródło: niezależna.pl

foto: PAP/Paweł Supernak

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News