Ewa Kopacz twierdzi, że nie wiedziała o problemach Mateusza Kijowskiego z alimentami. Informacja o zaległych pieniądzach dla dzieci lidera Komitetu Obrony Demokracji pojawiła się w mediach w grudniu 2015 roku.

Super Express pod koniec ubiegłego roku podał, że Kijowski zalega z alimentami na ponad 80 000 złotych. Lider KOD-u przyznał, że ma problemy z alimentami i ubolewał, że jego prywatne sprawy rzutują na wizerunek formacji. Informacja szybko obiegła media, ale Ewa Kopacz przekonuje, że nic o temacie nie wiedziała.

Była premier została poproszona o komentarz przez dziennikarzy Super Expressu. Twierdziła, że nie wie o co chodzi i z tego powodu trudno jej to komentować.

– To dla mnie nowy fakt. Oceniam pana Mateusza Kijowskiego jako człowieka, który pozwolił wyzwolić w ludziach olbrzymią, pozytywną energię – mówiła pół roku po ujawnieniu sprawy.

– Abstrahując od tej sytuacji, uciekam od oceniania ludzi, kiedy mam szczątkowe informacje. W Polsce zbyt często oceniamy ludzi bardzo ostro i jednoznacznie, nie mając pełnej wiedzy – dodała.

Kopacz powiedziała, że nie będzie analizować tej sytuacji, ponieważ fakty nie są jej znane.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: Super Express

...

Zobacz również