Kopacz: Platforma dojdzie znowu do władzy

Kopacz: Platforma dojdzie znowu do władzy

Były premier polskiego rządu, Ewa Kopacz, na antenie radia RMF oświadczyła, że jej formacja ponownie dojdzie do władzy, ponieważ myśli racjonalnie. 

Była szefowa polskiego rządu komentowała na antenie radia RMF wprowadzony przez rząd jej następczyni program "Rodzina 500+". Była premier stwierdziła, że czas pokaże na ile ten projekt był sukcesem propagandowym.

 - Rzeczywiście radość tych, którzy wczoraj mieli szansę złożyć te wnioski i liczą na to, że te pieniądze dostaną, i pewnie smutne oczy tych dzieci, które są jedynakami, a których dochód na osobę przekracza 800 złotych. I pewnie smutne oczy dzieci, które są w domach dziecka, które nie mogą na to liczyć - nikt w ich imieniu nie złoży tych wniosków - powiedziała w rozmowie z RMF, Ewa Kopacz.

Kopacz oceniła również, że każda pomoc, którą można dzisiaj zaoferować, szczególnie rodzinom wielodzietnym, jest jak najbardziej cenna, ale należy to wpisywać w kompleksową pomoc całej rodzinie, a nie rozdawnictwo pieniędzy.

Była premier zapewniła także, że - gdyby dalej szefowała polskiemu rządowi - realizowałaby dalej wszystkie swoje projekty prorodzinne i to co zapowiedziała w swoim expose.

Jak również wyraziła nadzieję, Platforma Obywatelska według niej niedługo sięgnie ponownie po władzę, ponieważ - jak zapewnia - w przeciwieństwie do obecnego obozu rządzącego, jej formacja myśli racjonalnie.

– PO będzie miała wiele do roboty. Będzie musiała niestety od nowa reperować te finanse publiczne, które przez obecnie rządzących są tak lekkomyślnie w tej chwili teraz psute –powiedziała Kopacz.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: rmf24

Następny artykuł