Premier Ewa Kopacz w ramach kampanii wyborczej wybrała się we wtorek z wizytą na Śląsk gdzie przekonywała, że region ten ma być „gospodarczym sercem całego kraju”. Nie obyło się jednak bez kilku wpadek wizerunkowych.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy jak szefowa polskiego rządu przemawia próbując przekonać do siebie słuchających ją Ślązaków.

Wierzcie mi państwo, górnicy. Ślązacy są bardzo dumnym narodem […] – zaczęła swoje przemówienie Kopacz i w tym momencie operator kamery TVN24 skierował obiektyw na Michała Kamińskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Premiera zarządzającego Centrum Informacji Rządu, na którego twarzy po usłyszeniu słów premier o „śląskim narodzie” pojawił się wymowny grymas.

Nagranie szybko stało się bardzo popularne w sieci jednak jest skutecznie usuwane na bieżąco przez telewizję TVN. Trud telewizji zdaje się jednak daremny ponieważ internauci wykorzystali nagranie do wszelkiego rodzaju prześmiewczych memów i gifów, których z sieci usunąć się nie da.

Do rozpowszechniania nagrania przyłączyli się także opozycyjni politycy umieszczając go na swoich tablicach na portalu społecznościowym Facebook. Zrobił to m.in. Marian Kowalski z Ruchu Narodowego.

Niech mi ktoś powie: ILE JESZCZE!

Posted by Marian Kowalski on 1 lipca 2015

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również