Nx8MvCOd
Wiadomości Pikio - 3 Lipca 2016

Kopacz: Katolickie państwo PiS to zabobon, siła i dyktatura

Była premier rządu PO-PSL, Ewa Kopacz, opublikowała w sieci nagranie, w którym zwraca się do członków swojej partii i Polaków. Jak przekonuje, aktualne rządy prędzej czy później cofną Polskę do czasów, gdy rządziły nią zabobony i dyktatura.

W związku z konwencją Platformy Obywatelskiej obywającej się wczoraj we Wrocławiu, Była premier Polski Ewa Kopacz opublikowała w sieci nagranie, w którym zwróciła się do członków swojej partii i Polaków.

Kopacz przekonuje, że głównym celem jej partii (co również powinno być celem każdego Polaka) jest niedoprowadzenie do powrotu czasów, w których rządziły siła, dyktatura i zabobon.

- Moją odpowiedzią na trudne czasy dla Europy, dla Polski i Platformy jest jedno słowo - odwaga. Dziś musimy znaleźć w sobie odwagę, aby bronić wartości, które są oczywiste. Wartości, które niektórzy chcą zakwestionować - mówi Kopacz.

- Nie chcemy powrotu do czasów, w których o polityce międzynarodowej decydowała przede wszystkim siła, bo nie było silnej i wspólnej Europy. Nie chcemy powrotu do czasów, w których o wolności decydowali dyktatorzy, którzy nie potrafili słuchać obywateli. Nie chcemy powrotu do czasów, w których zabobon był prawem, bo nie było świeckiego państwa - kontynuowała była premier.

Według Ewy Kopacz do tego wszystkiego doprowadzą rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz im podobne, które w krajach Unii Europejskiej zdobywają coraz większe poparcie. Według niej, takie rządy jak obecny obóz rządzący w Polsce, to rządy fanatyków, którzy przywłaszczają sobie chrześcijaństwo i pozbawiają je jego głównego przesłania tj. humanizmu, miłości do ludzi.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: ewa kopacz na fb

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News