kopacz
Wiadomości Pikio - 9 Września 2015

Kopacz chce "robić więcej w sprawie uchodźców". Zaprasza liderów partii

Premier Ewa Kopacz będzie próbowała "zrobić więcej" dla uchodźców. Szefowa rządu jest przekonana, że możliwości Polski są większe niż zadeklarowane już przyjęcie 2 tysięcy osób i dlatego postanowiła zaprosić na rozmowy liderów partii politycznych. 

Wcześniej informowaliśmy, że według planu Komisji Europejskiej ujawnionego przez francuski dziennik "Le Monde", Polska ma przyjąć łącznie 11 tysięcy uchodźców, czyli być na czwartym miejscu po Niemczech, Francji i Hiszpanii. Jeśli Polacy się nie zgodzą, będą musieli płacić kary na specjalny fundusz dla uchodźców. Kopacz planuje spotkanie z liderami sejmowych partii politycznych. Wszystko w związku z tym, że według pani premier zmieniła się sytuacja i przyjęła wymiary "prawdziwej katastrofy humanitarnej". Ewa Kopacz twierdzi, że zmiana okoliczności wymaga zmiany podejścia do tematu. Polska ma być "solidarna, ale solidarna odpowiedzialnie". - Nasze możliwości są większe niż zadeklarowane już przyjęcie 2 tysięcy osób - mówiła szefowa rządu. - Nie chcę, żeby to był głos tylko i wyłącznie Ewy Kopacz i polskiego rządu. Chcę, żeby w tej sprawie opowiedziały się wszystkie partie polityczne w Sejmie, dlatego na jutro zapraszam wszystkich liderów partii zasiadających w Sejmie na spotkanie w tej sprawie - dodała.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: rmf24.pl  
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News