Była premier rządu Platformy Obywatelskiej odniosła się do odbywającego się w Sejmie audytu rządów PO-PSL. Według byłej szefowej polskiego rządu jest to próba zakłamania dobrych rządów jej formacji. 

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu obydwa się tzw. audyt 8 lat rządów Platformy i PSL. Szefowie wszystkich resortów rządu PiS przedstawiają raporty dotyczące tego co napotkali po przejęciu władzy od swoich poprzedników.

 – Gdybym miała jednym zdaniem podsumować to, co słyszeliśmy na sali sejmowej, powiedziałabym, że to nieudolna próba zakłamania 8 dobrych lat dla Polski i deprecjonowania rządów PO-PSL. W tym konkretnym wypadku PiS nie dał rady. Ale nie płaczę z tego powodu. Oszukiwali w kampanii wyborczej, oszukiwali i teraz. Pokazywali wirtualne liczby, które nijak się mają do rzeczywistości – powiedziała mediom Ewa Kopacz.

Była premier stwierdziła również, że informacje podawane przez szefów wszystkich resortów opierają się na rewelacjach ujawnionych w tzw. aferze taśmowej, więc nie mogą być brane jako wiarygodne.

 –  Nie ma zgody na taki styl polityki. Niech mówią, co dobrego zrobili dla Polski. Ale jedyne, czym mogliby się pochwalić, to to, co zepsuli przez pół roku – powiedziała mediom Kopacz.

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński: Ilość rzeczy złych za rządów PO była gigantyczna

ZOBACZ TAKŻE – Sejm: Kilkumetrowa lista roszczeń wobec rządów PO-PSL (video)

ZOBACZ TAKŻE – Gorąco w Sejmie. Premier Szydło: Przez rządy PO Polacy stracili 340 mld zł

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: 300polityka

Zobacz również