Dramatyczne sceny na Mistrzostwach Europy. Fatalna kontuzja polskiej siłaczki

Dramatyczne sceny na Mistrzostwach Europy. Fatalna kontuzja polskiej siłaczki Źródło: twitter/tvp_sport/

Kontuzja polskiej siłaczki zaparła widzom dech w piersiach. Kobieta podczas Mistrzostw Europy dawała z siebie wszystko. Nie spodziewała się jednak, że w taki sposób skończą się dla niej zawody.

Udział w Mistrzostwach Europy mógł skończyć się dla niej bardzo tragicznie. Polska siłaczka, choć chciała zaprezentować się z jak najlepszej strony, musiała zrezygnować z udziału. Kaczmarczyk nie potrafiła ukryć faktu, jak bardzo cierpi z bólu. 

Kontuzja wyeliminowała Polkę. Udział w ME mógł skończyć się dla niej bardzo źle 

Kontuzja zmusiła ją do zrezygnowania z Mistrzostw Europy. Kinga Kaczmarczyk była jedną z zawodniczek mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Jej celem było zdobycie medalu w kategorii do 87 kilogramów. Wydawać by się mogło, że dzięki długim przygotowaniom pójdzie jej naprawdę świetnie. Niestety Polka zupełnie niespodziewanie musiała odpuścić.  

Zawodniczka właśnie miała podjąć swoją pierwszą próbę. Chwyciła sztangę i gdy uniosła ją nad głowę, jej ręka wygięła się w bardzo nienaturalny sposób. Siłaczka w jednej sekundzie puściła sztangę na ziemię i złapała się za uszkodzone ramię. Kaczmarczyk nie potrafiła ukryć faktu, jak bardzo cierpi w tym momencie z bólu. Bez zawahania zeszła ze sceny. Wiedziała, że taka kontuzja może się dla niej bardzo źle skończyć. Na całe szczęście okazała się nie być aż tak groźna, na jaką wyglądała.  

Wsparcie dla Kaczmarczyk 

Kinga Kaczmarczyk otrzymała całą masę wsparcia i wyrozumiałości ze strony innych. Wszyscy życzą jej szybkiego powrotu do zdrowia. 

- Wracaj Kinga szybciutko do zdrowia. Wszystko będzie dobrze... - pisze na swoim Twitterze Robert Dołęga, były sztangista, olimpijczyk i wielokrotny medalista postanowił  zamieścić kilka słów otuchy skierowanych do siłaczki

Kaczmarczyk miała wiele szczęścia. Dzień wcześniej jedna z zawodniczek doznała kontuzji, o wiele groźniejszej w skutkach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie tylko Kinga Kaczmarczyk doznała kontuzji

Podczas czwartkowych zawodów w gruzińskim Batumi, jedna z siłaczek doznała kontuzji, która skończyła się dla niej o wiele gorzej. Zawodniczka złamała rękę w aż dwóch miejscach. W wyniku tak poważnego urazu kobietę czeka długi powrót do zdrowia. Niestety Gaelle Ketchanke na jakiś czas będzie musiała pożegnać się ze sztangą. 

Mistrzostwa Europy trwają do jutra. Miejmy nadzieję, że żadna zawodniczka już nie ucierpi podczas swojej prezentacji. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Goran Bregovic ma 3 zjawiskowo PIĘKNE córki! Każda wyznaje inną religię. Na widok średniej opadnie wam szczęka
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Nastolatka brutalnie zgwałcona przez 10 mężczyzn. Najgorsza była reakcja obecnej przy tym przyjaciółki
  4. Najbliżsi Szelągowskiej ukrywali to przed mediami. Rodzina gwiazdy niedawno się powiększyła
  5. Barbara Kurdej-Szatan szaleje bez stanika. Tego widoku długo nie zapomnicie
  6. Wiemy, ile się płaci za "Kuchenne Rewolucje". Gessler się wygadała

Źródło: SPORT.SE

Następny artykuł