Mateusz Klinowski, burmistrz Wadowic, zamieścił na jednym z portali społecznościowych wpis, który wzbudził wiele kontrowersji. Mężczyzna przyrównał Jezusa m.in do islamskich terrorystów. 

fot. facebook
fot. facebook

Wpis nie spodobał się dużej części internautów, którzy zasypali polityka falą krytyki.

Nie życzę sobie takich określeń pod adresem mojego Boga. Jezus to żaden terrorysta. Rozumiem, że chciał pan zwrócić na siebie uwagę. „Jeśli chcesz się wyróżnić z tłumu, upewnij się, że zostaniesz zapamiętany z właściwych powodów.” Swoją drogą, musi być pan strasznie nieszczęśliwy. Szczerze współczuję – skomentowała wpis Klinowskiego jedna z internautek.

Nie jestem jakimś nawiedzonym człowiekiem ale porównywanie świętej rodziny do obecnych uchodźców i terrorystów to chyba juz szczyt głupoty
Brawo ty
– napisał kolejny.

Z uwagi na dużą liczbę krytycznych komentarzy, burmistrz Wadowic postanowił opublikować sprostowanie.

– Widzę, że mój poprzedni wpis wywołał falę oburzenia, co wymaga kilku słów sprostowania. Po pierwsze, nie chciałem nikogo obrazić, a jedynie wskazać na fakt, że dzisiaj Jezus (czy jego rodzice) zostałby z Polski pogoniony, choć prawie każdy z nas deklaruje się jako Chrześcijanin. I niestety niewielu fakt ten zastanawia. Ubolewam, że tak słabo w tej kwestii wybrzmiewa głos Kościoła i argumenty moralne, a dominuje przekaz polityków i podsycanie lęków. Po drugie, smuci, że najwyraźniej mało jako społeczeństwo wiemy o Jezusie i jego programie politycznym oraz przyczynach śmierci. No i po trzecie wreszcie smuci, że tak wiele osób zamiast spędzać czas z rodziną, siedzi na Fejsie! – napisał Klinowski.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: burmistrz klinowski na fb

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.