Kontrowersyjny transparent na marszu KOD trzymany przez dzieci

Kontrowersyjny transparent na marszu KOD trzymany przez dzieci Źródło: fot. twitter

Podczas wczorajszych manifestacji w całym kraju organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji na ulice wyszło tysiące ludzi sprzeciwiających się działaniom obecnego obozu władzy. Po zakończeniu protestów w sieci zaczęły się pojawiać relacje i zdjęcia. Jedno ze zdjęć wywołało niemałe oburzenie komentujących.

Po wczorajszych wielotysięcznych manifestacjach w kilkunastu polskich miastach sieć obiegło zdjęcie, na którym uwiecznione zostały dzieci trzymające bardzo kontrowersyjny transparent. Mianowicie na kartonie, który trzymały dwie kilkuletnie dziewczynki widniała kaczka (symbolizująca Jarosława Kaczyńskiego) i wymierzona w nią strzelba myśliwska. Wszystko okraszone podpisem "Wolna Polska bez Kaczora!". Transparent wzbudził ogromne emocje komentujących (wśród których byli również uczestnicy manifestacji i przeciwnicy obecnego obozu władzy), którzy zasypali rodziców dziewczynek ogromną falą krytycznych komentarzy. W większości były to komentarze, których autorzy stwierdzali, że transparent dziewczynek (które nie miały pojęcia o co w tym wszystkim chodzi) to ogromna przesada, a rodzice powinni się wstydzić za mieszanie dzieci w politykę, której nie rozumieją. Pojawiły się również głosy sugerujące, że transparent został stworzony przez prowokatorów (w tym przypadku rodziców dziewczynek) w celu zdyskredytowania wizerunku Komitetu Obrony Demokracji. Część z komentujących przypomniała również, że druga strona sporu nie jest bez grzechu i przywołała osławionego martwego lisa (symbolizującego dziennikarza Tomasza Lisa), który pojawił się na manifestacji poparcia dla rządu PiS.

Poniżej transparent, który pojawił się na marszu poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości o czym pisaliśmy tutaj.
Na zdjęciu jeden z transparentów przygotowanych przez zwolenników PiS i uczestników dzisiejszego "Marszu dla Wolności i... Posted by Newsweek Polska on 13 grudnia 2015
  Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News