Fundacja Batorego opublikowała w sieci budzący kontrowersje spot „Powiedz stop nienawiści”. Według niektórych środowisk spot jest „antypolski” i przedstawia Polaków jako homofobów, antysemitów i nazistów. 

Opublikowany spot to część kampanii fundacji Batorego „Powiedz STOP”, w ramach której fundacja chce walczyć z dyskryminacją mniejszości seksualnych, narodowych i religijnych.

„Jest całkiem spoko, jak na Żyda”, „A ten pedał też tam będzie?”, „Zapytaj się tego czarnucha, o co mu chodzi.” Zdarza Ci się mówić o innych w ten sposób? To nie są żarty, zaczepki ani niewinne komentarze… To mowa nienawiści. Takie słowa obrażają i mogą prowadzić do przemocy wobec osób o innym kolorze skóry, pochodzeniu, wyznaniu lub orientacji seksualnej – przekonują autorzy spotu.

Nieco ponad 30-sekundowy film przedstawia sytuację gdzie grupka żartujących ze sobą znajomych czeka na pociąg. Jednak gdy w zasięgu ich wzroku pojawia się para dwóch homoseksualistów, jedna z dziewczyn przeistacza się w nazistę ziejącego nienawiścią.

Widzieliście ich? Cioty czy co? W domu niech sobie robią co chcą ale wspólne spacerki to już przegięcie! Gdy spojrzy na mnie jakiś pedał, rzygać mi się chce! – wykrzykuje do kamery „homofobka” przeistaczająca się w Hitlera.

Spot fundacji Batorego – w opinii części konserwatywnych środowisk – kreuje krzywdzący polskie społeczeństwo stereotyp „Polaka homofoba i antysemity”, który funkcjonuje za granicami naszego kraju. Komentujący spot twierdzą, że służy on do tłamszenia sprzeciwu polskiego społeczeństwa i części polityków wobec – według nich – zepsutej poprawności politycznej na Zachodzie, która zmusza do akceptacji wszystkiego co inne, bez względu na konsekwencje.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh

...

Zobacz również