System zaczyna się walić. Wyszło na jaw kto już NIE DOSTANIE emerytury

System zaczyna się walić. Wyszło na jaw kto już NIE DOSTANIE emerytury

Politycy PiS ujawnili, jaki mają pomysł na opanowanie kryzysu związanego z systemem emerytalnym. Planują prowadzić wymagany staż pracy, aby w ogóle otrzymać jakiekolwiek świadczenie. W Polsce ma on wynosić aż 15 lat! Jeśli nie uda się osiągnąć stażu, to nie dostaniemy nic mimo płacenia przez te lata składek. System zaczyna się walić, a władza próbuje ratować go na wszystkie sposoby. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uwzględnił kontrowersyjny pomysł partii rządzącej w swej rekomendacji. Jeśli prawo zostanie wprowadzone, straty poszczególnych emerytów mogą sięgnąć nawet setek tysięcy złotych. PiS uważa jednak, że wprowadzenie tego rodzaju zasad jest z godne z europejskimi standardami.

Rzeczywiście, w takich państwach jak Wielka Brytania, czy Francja, funkcjonuje warunek odpowiedniego stażu. W pierwszym z nich jest to jednak rok, a w drugim trzy miesiące. Nie można tego więc porównywać z potencjalnym prawem w Polsce.

Według PiS wypłacanie emerytury osobie o niskim stażu pracy nie jest opłacalne, gdyż opłaty urzędowe przekraczają nawet kwotę świadczenia. Trudno jednak, by było inaczej, skoro według wyliczeń mediów człowiek, który przepracował 10 lat, mógłby liczyć na wypłacenie 500 złotych. A, jak wiadomo, kwoty emerytur coraz bardziej spadają.

Politycy ujawnili także, że mają inne pomysły na rozwiązanie tego problemu, które muszą jednak przedyskutować. Mają na to jeszcze dużo czasu, gdyż nowe przepisy mają wejść w życie od 2018 roku, więc na podjęcie decyzji pozostało im jeszcze 9 miesięcy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News