Chociaż teoretycznie rolą opozycji jest konstruktywne krytykowanie rządu oraz przedstawianie własnych alternatyw dla działań partii dominującej, jeden z posłów Kukiz’15 zdecydowanie się z tym nie zgadza. Według niego politycy powinni być za to karani… więzieniem lub pozbawieniem praw obywatelskich.

Przedstawiciel Kukiz’15 wpadł na swój kontrowersyjny pomysł w związku ze słowami Borysa Budki pochodzącymi z wywiadu dla niemieckiego „Die Zeit”. Wzbudziły one wiele skrajnych emocji, a przez przedstawicieli partii rządzącej były nawet nazywane „kolejną targowicą”. Odniósł się więc do nich także Jarosław Porwich.

– Pan poseł Borys Budka niekoniecznie jakby ubolewa nad tym, że to uderzy w Polskę i Polaków, tylko że „te konsekwencje mogą zrazić Polaków do Unii Europejskiej”. To jest dla niego najważniejsze. To jest wypowiedź naganna, to jest wypowiedź w mojej ocenie bardzo szkodliwa – stwierdził Porwich w programie „Woronicza 17”.

– W mojej ocenie takich polityków powinno się pozbawić pełnienia funkcji publicznych – to jest co najmniej. W skrajnych przypadkach powinien być na tę okoliczność zastosowany jakiś paragraf i takie osoby powinny albo trafić do więzienia, albo powinny być pozbawione praw obywatelskich – dodał także poseł Kukiz’15, który swoim kontrowersyjnym pomysłem zadziwił wielu wyborców.

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia